Bezpłatnie dla dzieci na Uniwersytecie Ekonomicznym

Do 25 lutego 2018 r. trwają zapisy na wiosenne edycje Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego i Akademii Młodego Ekonomisty. Uczniowie oraz ich rodzice mogą bezpłatnie uczestniczyć w zajęciach z finansów organizowanych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.


To już X edycja Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego oraz V Akademii Młodego Ekonomisty. Oba projekty odbywają się w tym samym czasie i można w nich uczestniczyć bezpłatnie. W semestrze letnim zajęcia będą się odbywały w sześciu terminach: 12 marca, 26 marca, 16 kwietnia, 23 kwietnia, 14 maja oraz 4 czerwca, wyłącznie w poniedziałki w godzinach 18.00 – 19.30. na terenie kampusu UE we Wrocławiu. Zapisy wystartowały 5 lutego i potrwają jeszcze ponad dwa tygodnie (do 25 lutego 2018 r.).

– Znaczenie wiedzy finansowej we współczesnym świecie wzrasta, a umiejętność praktycznego jej wykorzystania staje się jedną z podstawowych kompetencji. Dlatego konieczne jest prowadzenie edukacji ekonomicznej już od najmłodszych lat. Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy oraz Akademia Młodego Ekonomisty dają takie możliwości – wyjaśnia dr Iwona Czerska, opiekun obu programów we Wrocławiu.

Bogata oferta zajęć

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy to ogólnopolski program edukacji ekonomicznej organizowany we współpracy z uczelniami wyższymi już od dziesięciu lat. Przedsięwzięcie ma na celu promowanie przedsiębiorczości wśród dzieci i zachęcanie ich do bliższego zapoznania się z zagadnieniami ekonomicznymi. Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych.

Zajęcia mają charakter interaktywny i prowadzone są w formule nauki poprzez zabawę. Odbywają się na kilku uczelniach w całej Polsce. Wśród tematów zajęć dla dzieci z klas piątych i szóstych, w tegorocznej edycji w stolicy Dolnego Śląska, znajdziemy m.in.: rynkowe strategie przedsiębiorstw, marketing internetowy, sztukę bycia liderem czy praktykę biznesu.

Siódmoklasiści oraz młodzież gimnazjalna dowiedzą się za to, jak kierować konfliktem, poznają trendy w marketingu, poprawią komunikację interpersonalną oraz nauczą się analizy wskaźnikowej przedsiębiorstw.

Skorzystają również rodzice

Pomyślano także o rodzicach. Równolegle z zajęciami ich dzieci prowadzone będą dla nich wykłady dotyczące m.in.: wspierania zdolności i talentów dzieci, rozmów o kryzysie – wymiar gospodarki, budżetu domowego, korzystania z komputera i internetu, komunikacji i portali społecznościowych oraz wpływu rodziców na motywację dziecka do nauki.

Jeżeli dziecko znajdzie się na liście, jego rodzic automatycznie może wziąć udział w zajęciach przewidzianych dla dorosłych, które odbywać się będą w tym samym czasie – informuje Jolanta Nowacka z Uniwersytetu Ekonomicznego.

Kiedy i gdzie zapisy

Dzieci można zapisać na zajęcia poprzez formularze rejestracyjne do 25 lutego 2018 r.:

– W przypadku przekroczenia liczby miejsc o tym, czy dany uczeń zostanie zakwalifikowany do programu zdecyduje losowanie – dodaje Jolanta Nowacka. Do rozdania jest 120 indeksów na każdy z projektów. Listę zakwalifikowanych uczniów uczelnia ogłosi pod koniec lutego.

Zajęcia na innych uczelniach

EUD i AME na Uniwersytecie Ekonomicznym to nie jedyne projekty, z których bezpłatnie mogą korzystać uczniowie z Wrocławia i z okolic. Od wielu lat zajęcia w ramach Uniwersytetu Dzieci (z konstrukcji mostów, botaniki, mykologii czy chemii) odbywają się na Uniwersytecie Przyrodniczym.

Tymczasem na Politechnice Wrocławskiej funkcjonuje Akademia Młodych Odkrywców, czyli cykl wykładów popularno-naukowych przeznaczonych dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Podczas spotkań prezentowane są różne zagadnienia związane z fizyką, matematyką i techniką. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, w wybrane soboty i piątki.

Wykłady i kursy dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych organizuje także Uniwersytet Wrocławski. Szczegóły dostępne tutaj.

Zgłoś uwagę