Bezpłatne porady dla niewidomych

Jak zaplanować podróż i używać nawigacji, jaki komputer wybrać do swoich potrzeb, czy w końcu, jak prowadzić dom? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań mogą otrzymać osoby niewidome, niedowidzące a także ich bliscy i znajomi. Wystarczy zadzwonić pod ogólnopolski numer 22 370 28 75. 

  • facebook.com/fundacjaVisMaior


Pomocy takiej udziela Fundacja Vis Maior, która zaprasza wrocławian do ogólnopolskiego projektu „Wie kto pyta”. Do dyspozycji są prawnicy, psychologowie oraz informatycy zorientowani w nowinkach sprzętowych dla osób niewidomych. Pomogą rozwikłać problem prawny, poradzą rodzinie, jak wspierać osobę niewidomą, czy w końcu podpowiedzą, jaki komputer wybrać do pracy i jak korzystać np. z Facebooka. Jest też tyflopedagog (specjalista zajmujący się nauką samodzielnego poruszania się i wykonywania codziennych czynności). Wszystkie porady są bezpłatne, a zgłaszać się można do grudnia.

Z programu mogą korzystać niewidomi, niedowidzący ich rodziny i bliscy. - Czekamy też na kontakt od pracodawców, urzędów i instytucji, które obsługują, zatrudniają lub chcą zatrudniać osoby niewidome - mówi Bartosz Szpurek z Fundacji Vis Maior.
Eksperci podpowiedzą pracodawcom, jak zatrudnić i w jaki sprzęt wyposażyć stanowisko pracy dostosowane do potrzeb takich osób. Instytucje mogą szukać porad dotyczących profesjonalnej obsługi.

Informacje można szukać na stronie www.fundacjavismaior.pl lub pod numerem telefonu 22 370 28 75, zgłoszenia e-mailowe przyjmuje Emilia Roszczyk (e.roszczyk@fundacjavismaior.pl).

Zgłoś uwagę