Bezpłatne badania profilaktyczne w tym tygodniu: zobacz, gdzie

W najbliższych dniach, zwłaszcza w weekend, mieszkańcy Wrocławia i nie tylko, będą mieć mnóstwo okazji, aby skorzystać z różnego rodzaju bezpłatnych badań: laryngologicznych – pod kątem nowotworów głowy i szyi, konsultacji reumatologicznych i wielu innych. Doskonałą szansą do zrobienia badań, m.in. USG tarczycy, EKG, poziomu glukozy i cholesterolu będą Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia. Osobną ofertę badań przygotowano dla seniorów z okazji Dni Seniora.    


Dzień wczesnej diagnozy na Borowskiej

Podczas IV Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi w Polsce, który przypada właśnie w tym tygodniu, pacjenci będą mogli wziąć udział w darmowych badaniach laryngologicznych. Pod względem częstości występowania nowotwory głowy i szyi ( rak krtani, gardła, języka, tarczycy, skóry twarzy) zajmują 6 miejsce w Polsce. Rak zdiagnozowany we wczesnym etapie pozwala na uratowanie życia. Kto powinien zgłosić się na badania? Osoby znajdujące się w grupach ryzyka (palący papierosy, nadużywające alkoholu, narażone na ryzyko zarażenia wirusem brodawczaka ludzkiego) i inne, które zauważyły u siebie niepokojące objawy trwające od 3 tygodni. (np.ból gardła, chrypka, krwawienie z nosa, guzek). 

Dzień wczesnej diagnozy odbędzie się 23 września, w szpitalu przy ul. Borowskiej. Budynek K, piętro II, pokój 3.79a (pracownia endoskopowa), tel. do rejestracji 71 7343730.

Szybko wykryć raka płuc

W ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych, którego zadaniem jest wczesne wykrywanie raka płuc, mieszkańcy wybranych powiatów dolnośląskich będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, umożliwiających wczesne wykrycie nowotworu, który jest numerem jeden pod względem występowania u mężczyzn w Polsce. Z bezpłatnych badań profilaktycznych w ramach programu mogą skorzystać mieszkańcy powiatów: miasta Jeleniej Góry, lwóweckiego, jaworskiego, oławskiego, złotoryjskiego, wołowskiego, strzelińskiego, trzebnickiego. Miasto Wrocław nie jest objęte programem.

Bezpłatne badanie tomografem komputerowym można wykonać od 15. września do 15. grudnia 2016 r. w placówce Affidea w dwóch placówkach we Wrocławiu: przy ul. Grabiszyńskiej 105 i ul. Traugutta 116.

Bezpłatne badania w czwartek i piątek

22 i 23 września w Centrum Medycznym Medi Partner przy ulicy Sienkiewicza 34 A we Wrocławiu odbędą się Dni Otwarte. Podczas spotkania będzie można wykonać szereg bezpłatnych badań, by poznać swój stan zdrowia. Organizatorzy zapraszają w godzinach między 11.00-18.00. W trakcie spotkania będzie można między innymi dokonać pomiaru ciśnienia, poziomu cholesterolu i glukozy we krwi. Można będzie także sprawdzić skład ciała, poziom tkanki tłuszczowej oraz określić wiek metaboliczny. Dzięki tym badaniom będzie można ustalić, czy dana osoba nie cierpi na częste choroby XXI wieku, takie jak: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, czy miażdżyca.

Specjaliści stomatolodzy będą przeprowadzali przegląd stomatologiczny dla dzieci i dorosłych. Dla najmłodszych odbędzie się spotkanie z higienistką, która, zaprezentuje jak prawidłowo zadbać o ząbki.

X Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia

Mnóstwo bezpłatnych badań profilaktycznych oraz konsultacji u różnych specjalistów czeka na mieszkańców podczas X Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia, które odbędą się w sobotę i niedzielę na Wyspie Słodowej. 

X Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia

X Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia

Spotkania / W plenerze / Dla dzieci / Dla wszystkich / Akcje społeczne / Zdrowie
Termin od 24 września 2016 do 25 września 2016

Miejsce Wyspa Słodowa

Zobacz

Bezpłatne badania dla seniorów

Dla starszych mieszkańców, z okazji rozpoczynających się 22 września Dni Seniora, przygotowano bogatą ofertę badań, konsultacji i porad zdrowotnych.

Na różne darmowe badania (pakiet badań laboratoryjnych, spirometria, densytometria) i konsultacje lekarskie zaprasza 24 września Centrum Medyczne Synexus. Więcej i zapisy. Pacjentów w wieku senioralnym zaprasza też przychodnia przy ul. Dobrzyńskiej.


„Dobrzyńska” dla Seniorów 2016

„Dobrzyńska” dla Seniorów 2016

Dla seniorów / Zdrowie

Termin 23 września 2016 od 08:00 do 15:00

Miejsce Centrum Medyczne Dobrzyńska

Zobacz

Gdy bolą plecy

W piątek, 23 września, w Parku Szczytnickim będzie można skorzystać z konsultacji reumatologicznych idowiedzieć się więcej o chorobach zapalnych stawów i układu ruchu. Eksperci będą służyć radą od godz. 12.00 do 18.00. Namiot stanie przy fontannie przy Hali Stulecia. Konsultacje towarzyszą IV Biegowi„Move Improve – Ruch Usprawnia”.

IV Bieg „Move Improve – Ruch Usprawnia”

IV Bieg „Move Improve – Ruch Usprawnia”

Zajęcia sportowe / W plenerze / Dla wszystkich / Akcje społeczne / Zdrowie
Termin 23 września 2016 od 12:00 do 18:00

Miejsce Park Szczytnicki

Zobacz
Zgłoś uwagę