Majówka ze zdrowiem: bezpłatne badania dla wrocławian

Maj może upłynąć mieszkańcom pod znakiem dbania o zdrowie i to nie tylko ze względu na możliwość udziału w różnych aktywnościach na świeżym powietrzu. Wrocławianie będą mogli skorzystać z wielu bezpłatnych badań czy konsultacji organizowanych choćby przy okazji imprez. Będą badania dla kobiet w ciąży, dzieci, dla osób z problemami żylnymi nóg i wiele innych.

  • zdjęcie ilustracyjne


6 maja – rusza projekt Lekka Przesada dla osób z nadwagą, który organizuje Fundacja Siwy Dym. Projekt skierowany jest do osób powyżej 60 roku życia, udział jest bezpłatny. W ramach programu uczestnicy mogą liczyć na wsparcie psychoterapeuty, ćwiczenia fizyczne pod okiem fizjoterapeuty i wykłady o tematyce prozdrowotnej.

Najbliższe spotkanie informacyjne odbędzie się 6 maja (środa) o godz. 14.00 w siedzibie fundacji przy ul. Jagiellończyka 8c (wejście w podwórze przy numerze 16) lub zapisy telefoniczne: 539 341 859. Nadzór merytoryczny nad programem pełni dr hab. Joanna Szczepańska-Gieracha, prof. nazw. psychoterapeuta, profesor na Wydziale Fizjoterapii AWF Wrocław, prezes Fundacji Siwy Dym.

9 maja - Koalicja na Rzecz Walki z Bólem i Fundacja Wygrajmy Zdrowie zaprasza pacjentów onkologicznych zmagających się z bólem nowotworowym na bezpłatne konsultacje z lekarzem medycyny paliatywnej w ramach akcji „Soboty wolne od bólu”. Konsultacje odbędą się w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, ul. Borowska 213. Zapisy pod numerem: 572-848-056. Akcja „Soboty wolne od bólu” jest integralną częścią kampanii „Rak wolny od bólu”, która ma na celu walkę z powszechnie funkcjonującymi stereotypami: „Rak musi boleć”, „Trzeba się przyzwyczaić do bólu” itp. W inicjatywę zaangażował się prof. Jerzy Stuhr – społeczny ambasador kampanii.

10 maja - Instytut Zdrowych Nóg zaprasza już od godz. 8.00 na Pergolę przy Hali Stulecia do miasteczka zdrowia. To największa ogólnopolska akcja profilaktyczna,która ma uświadomić Polakom, na czym polega przewlekła niewydolność żylna, jakie są objawy choroby i co można zrobić, aby jej uniknąć lub zminimalizować skutki. Będzie można wykonać badania Dopplera, skonsultować z fizjoterapeutami, którzy będą udzielać praktycznych porad w zakresie ćwiczeń odciążających i wzmacniających układ krążenia. O tym, jak prawidłowo zrobić masaż nóg w warunkach domowych oraz jakie preparaty stosować, aby wzmocnić ściany naczyń krwionośnych opowie specjalista kosmetolog. Dodatkową atrakcją będzie instruktaż Nordic Walking. 

Podczas wydarzenia odbędzie się również cykl rozmów pt. „Porozmawiajmy o Nogach” z udziałem wybitnego flebologa, prof. Krzysztofa Ziaji, szefa Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Naczyń Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Profesor udzieli porad, jak dbać o nogi, aby zapobiec powstaniu żylaków lub przeciwdziałać rozwojowi PNŻ. Dodatkowymi atrakcjami będą pokazy tańca i koncert Margaret o godz. 15.00

Bezpłatne badania przeprowadzane będą przez lekarzy specjalistów do godziny 19:00, na trzech wydzielonych stanowiskach. 

16-17 maja - Strefa medyczna na targach Mother & Baby w Hali Stulecia, początek o godzinie 10.00. Podczas imprezy kobiety w ciąży będą mieć możliwość wykonania bezpłatnych badań i konsultacji medycznych, w tym badań USG i KTG. Poza tym dostępne będą konsultacje z zakresu medycyny estetycznej, dietetyczne i alergologicznej. Również na targach badanie wad postawy u dzieci oraz stóp dziecięcych z dostosowaniem odpowiedniego obuwia.  

24 maja -  Dzień Społecznej Super Mocy. To wydarzenie o charakterze rodzinnego pikniku i największego święta NGO w regionie odbędzie się w ramach IV Dolnośląskich Targów Organizacji Pozarządowych. Miejsce imprezy to plac pod Iglicą przed Hala Stulecia. Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w treningu nordic walking, nauce pierwszej pomocy, bezpłatnych badaniach profilaktycznych ( m.in. spirometrii) i rodzinnych zabawach na powietrzu. Impreza potrwa całą niedzielę.Zgłoś uwagę