Bezpłatne badania dla gimnazjalistów we Wrocławiu

We Wrocławiu trwa I edycja Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro! Fundacji Medicover. Dla wszystkich uczniów pierwszych klas szkół gimnazjalnych, którzy nie zdążyli sprawdzić swojego stanu zdrowia, Fundacja Medicover przygotowała dodatkowy i ostatni w tym roku szkolnym termin badań. Aby wziąć w nich udział, wystarczy zgoda opiekuna dziecka. 


To już ostatni termin bezpłatnych badań przesiewowych w ramach I edycji Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro! we Wrocławiu. Może w nich wziąć udział każdy uczeń wrocławskiego gimnazjum, uczęszczający w roku szkolnym 2015/2016 do pierwszej klasy. Badania są w pełni bezpłatne, nieinwazyjne, trwają około 20 minut i obejmują ocenę: ciśnienia tętniczego krwi, ostrości widzenia, sprawności krążeniowo-oddechowej oraz postawy, masy i składu ciała. 

Badania przesiewowe odbędą się w Centrum Medicover  GLOBIS przy ul. Powstańców Śląskich 7a, III piętro w następującym terminie: 

·  23 kwietnia (sobota)  9.30 – 12.30.

– Badania przesiewowe to najlepszy sposób, aby stwierdzić czy u danej osoby występuje ryzyko danego schorzenia. Profilaktyka jest najważniejsza –  mówi Katarzyna Kostuch, Koordynator Lokalny Programu PoZdro! we Wrocławiu. – Dlatego też gorąco zachęcamy wszystkich rodziców pierwszoklasistów z wrocławskich gimnazjów do wyrażania zgód na udział w Programie PoZdro! 

Badanie przesiewowe pozwala nie tylko na określenie czy dana osoba znajduje się w grupie ryzyka – czasem ratuje życie.

– Warto przebadać dziecko w ramach Programu PoZdro! – przekonuje mama Szymona – gimnazjalisty, u którego podczas badań przesiewowych wykryto wadę serca – podczas wizyty u kardiologa dowiedzieliśmy się, że to schorzenie, jeśli nieleczone, może prowadzić w najlepszym wypadku do przeszczepu serca. Syn jest już po specjalistycznym zabiegu i może znowu cieszyć się życiem. 


Zainteresowani są proszeni o kontakt z Koordynatorem Lokalnym Programu PoZdro! we Wrocławiu pod adresem mailowym: 

katarzyna.kostuch@medicover.pl

lub telefonicznie: 500 900 777 (od wt. do pt. w godz. 12.00 - 20.00 oraz w sob. w godz. 10.00 - 14.00). 

Materiały prasowe.

Zgłoś uwagę