Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego Caritas

We Wrocławiu funkcjonuje bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego prowadzona przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Do dyspozycji osób potrzebujących jest wiele specjalistycznych sprzętów, które w obecnym czasie często trudno jest pozyskać. To kolejna tego typu wypożyczalnia w stolicy Dolnego Śląska.

  • Fot. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej

    Fot. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej


W wypożyczalni dostępne są m.in. wózki, które pomagają w przemieszczaniu się osobom niepełnosprawnym motorycznie, nie będącym w stanie samodzielnie chodzić. Do dyspozycji są także kule ortopedyczne, które wykorzystywane są przez osoby po doznanych urazach lub zabiegach operacyjnych, trwale niesprawnych ruchowo. Dają podparcie przy chodzeniu i pomagają w utrzymaniu równowagi, odciążają niesprawną kończynę. Z kolei chodziki rehabilitacyjne będą ułatwiać chodzenie, utrzymanie pionowej postawy oraz przewożenie bagażu podręcznego.

Jak wypożyczyć sprzęt?

Z asortymentu wypożyczalni mogą korzystać osoby potrzebujące na zasadzie wypożyczenia sprzętu na określony czas. Więcej informacji można uzyskać w Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 7, tel. 71 327 13 00.

Sprzęt można zamówić także online. Dodatkowo, w wypożyczalni internetowej do dyspozycji są również łóżka rehabilitacyjne z materacami przeciwodleżynowymi oraz rowery trójkołowe.

– Osoby potrzebujące mogą korzystać ze sprzętu całkowicie za darmo, pokrywają jedynie koszt dostarczenia i odebrania przesyłki. W Polsce działają podobne wypożyczalnie, ale komercyjne - za wynajęcie wózka czy kul trzeba płacić. A dla chorych często stanowi to barierę – mówi Monika Lipnicka z Fundacji Eco Textil, która jest organizatorem wypożyczalni internetowej.

Sprzęt z wypożyczalni internetowej jest dostępny całkowicie bezpłatnie dla osób prywatnych. Aby otrzymać konkretną rzecz, dana osoba powinna wypełnić wniosek dostępny na stronie Fundacji Eco Textil. Wniosek rozpatrywany jest w przeciągu 24 godzin.

Wypożyczalnie sprzętu we Wrocławiu

Wypożyczalnia wrocławskiej Caritas to kolejny taki obiekt w stolicy Dolnego Śląska, obok tej prowadzonej przez Fundację Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Urządzenia rehabilitacyjne wypożyczane są osobom: potrzebującym, mieszkającym we Wrocławiu oraz dysponującym aktualnym zaświadczeniem lekarskim, które potwierdza konieczność korzystania z określonego rodzaju sprzętu. Urządzenie wypożyczane jest bezpłatnie, na maksymalnie sześć miesięcy (obowiązuje kaucja zwrotna).Zgłoś uwagę