Bezdomne zwierzaki z Dolnego Śląska dziękują za akcję „Ratuj!”

Aż 50 tys. złotych udało się zebrać dla potrzebujących zwierzaków, także tych ze schronisk z Dolnego Śląska, na walkę ze śmiertelnym zagrożeniem, jakie stanowią dla nich kleszcze. Wszystko dzięki akcji „Ratuj!” zorganizowanej przez Fundację NaszeZoo.pl.  


Bezpańskie zwierzęta potrzebują naszego wsparcia przez cały rok, jednak istnieją okresy, gdy powinniśmy podejść do tego ze szczególną troską. Lato jest jednym z nich. – Nie dość, że w większości schronisk w tym czasie przybywa czworonogów, ponieważ nieodpowiedzialni opiekunowie po prostu porzucają zwierzaki w momencie, gdy kolidują im one z planami wakacyjnymi, to jeszcze w te najcieplejsze miesiące roku psom i kotom grozi śmiertelne zagrożenie związane z ukąszeniami kleszczy – mówi Michalina Zabłocka z Fundacji NaszeZoo.pl. – Stąd właśnie decyzja, aby od maja do sierpnia skupić się na zapewnieniu schroniskom jak największego zapasu środków farmakologicznych pozwalających skutecznie walczyć z atakiem tych pasożytów. Można je było fundować w ramach specjalnej akcji „Ratuj!”, którą uruchomiliśmy na prowadzonej przez nas platformie www.dlaSchroniska.pl. By pomóc, wystarczył dostęp do internetu i niecałe 10 złotych – dodaje. Zapotrzebowanie na tego typu preparaty jest ogromne, bo – jak przyznają pracownicy schronisk – tegoroczny sezon był wyjątkowo trudny.

– Ten rok to prawdziwa plaga kleszczy – mówi Agata Magiera z Fundacji Węgielek z Wrocławia. – Każde, nawet najmniejsze wsparcie było dla nas niezmiernie ważne, dlatego zarówno w swoim, jak i naszych czworonożnych podopiecznych imieniu dziękuję wszystkim, którym los zwierząt nie jest obojętny i znaleźli chwilę oraz kilka złotych, aby wejść na stronę www.dlaSchroniska.pl i zakupić potrzebne nam środki przeciwkleszczowe – dodaje. Na Dolnym Śląsku udział w akcji wzięły: Fundacja Węgielek z Wrocławia, Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS oraz Fundacja dla zwierząt „Podaj Łapę” z Lubina.

Mimo że wakacje dobiegły końca, to jednak eksperci ostrzegają, że sezon na kleszcze wcale się nie skończył i może trwać nawet do późnej jesieni. Dlatego Fundacja NaszeZoo.pl i jej wolontariusze podkreślają, że warto zaglądać na stronę www.dlaSchroniska.pl regularnie także po zakończeniu akcji specjalnej „Ratuj!” i za jej pośrednictwem wspierać czworonogi nie tylko w walce z pasożytami, ale także fundując im karmę, zabawki czy artykuły higieniczne. – Dzięki temu, że cały proces pomocy odbywa się online, darczyńca nie musi poświęcać na niego więcej niż kilka minut. Wystarczy wejść na www.dlaSchroniska.pl, wybrać placówkę czy fundację, której chcemy pomóc, a następnie zwierzaka i zobaczyć wykaz przedmiotów, których w tym momencie najbardziej potrzebuje. Potem trzeba już tylko kliknąć i kupić miskę, przekąskę czy smycz – wyjaśnia Michalina Zabłocka z Fundacji NaszeZoo.pl. W ten sposób pomagamy, nie przekazując pieniędzy, ale nabywając już konkretne dary dla wybranego bezdomnego czworonoga, dlatego też dokładnie wiemy, na co zostały przekazane nasze środki oraz do kogo ostatecznie trafią. – To nie tylko innowacyjne, ale też bardzo wygodne rozwiązanie – podsumowuje Michalina Zabłocka. 

Zgłoś uwagę