5°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 23:00

3. Żużlowcy Sparty przegrali w Rzeszowie

Żużlowcy Betardu Sparty Wrocław przegrali w niedzielę na wyjeździe z PGE Stalą Rzeszów 37:52. Najwięcej punktów dla wrocławian – 11 – zdobył Tai Woffinden.

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla gospodarzy, którzy już po pięciu startach prowadzili różnicą dwunastu punktów (21:9). Ogromna w tym zasługa Dawida Lamparta i Grega Hancocka, którzy świetnie radzili sobie umiejętnie blokując rywali na pierwszym łuku.

Wrocławianie nie zamierzali jednak składać broni i wygrywając kolejne trzy biegi zmniejszyli straty do zaledwie dwóch punktów (23:25). Gdy wydawało się, że żużlowcy Betardu pójdą za ciosem, upadek Macieja Janowskiego w dziesiątym wyścigu przekreślił te nadzieje.

Po starcie defekt motocykla zanotował Greg Hancock, ale podczas drugiego okrążenia wrocławski żużlowiec wjechał w koleinę, wywrócił się i bieg został przerwany. W powtórce udział wzięło tylko dwóch zawodników, a zwyciężył Dawid Lampart wyprzedzając Adriana Gałę.

Po tym biegu zawody zostały na krótko przerwane, bowiem sędzia zarządził równanie toru. Od tego momentu przewaga gospodarzy znowu zaczęła jednak rosnąć. Rzeszowianie wygrali trzy kolejne starty – dwa podwójnie – i przed biegami nominowanymi ich przewaga wynosiła aż 15. punktów (46:31). Ostatnie dwa wyścigi zakończyły się remisem i ostatecznie Stal wygrała 52:37.

PGE Stal Rzeszów – Betard Sparta Wrocław 52:37.

PGE Stal Rzeszów – Dawid Lampart 13 (2,2,3,3,3), Greg Hancock 11 (3,3,d,2,3), Kenni Larsen 10 (3,1,3,3), Peter Kildemand 7 (1,2,1,3,0), Krystian Rempała 5 (3,2,0), Mirosław Jabłoński 4 (1,0,1,2), Artur Czaja 2 (1,0,1).

Betard Sparta Wrocław – Tai Woffinden 11 (2,1,3,2,1,2), Maciej Janowski 9 (3,2,2,w,1,1), Tomasz Jędrzejak 8 (1,3,2,0,2), Maksym Drabik 5 (2,3,0), Adrian Gała 2 (0,0,2), Vaclaw Milik 1 (d,0,1), Michael Jepsen Jensen 1 (0,1,0,0).