Betard Sparta Wrocław skompletowała skład na sezon 2021

Zakończyło się okienko transferowe w PGE Ekstralidze. Betard Sparta Wrocław dokonała jednego z głośniejszych transferów, bo na Dolny Śląsk przyszedł jeden z najlepszych zawodników ligi, Artiom Łaguta.

  • fot. Paweł Prochowski

    fot. Paweł Prochowski


Dwóch ważnych wrocławskiego klubu - Maciej Janowski i Tai Woffinden - zostają na Dolnym Śląsku. Bez wątpienia do najważniejsza informacja w kontekście nowego sezonu. Janowski i Woffinden byli niekwestionowanymi liderami WTS-u w minionym sezonie, a sezon 2021 będzie dla nich odpowiednio trzynastym i dziesiątym sezonem w barwach Sparty.

Przychodzi trzeci lider

Co ważne, teraz wrocławianie mają trzeciego lidera - będzie nim jeden z najlepszych zawodników całej ligi, Rosjanin Artiom Łaguta. Kibice we Wrocławiu mogli go zapamiętać po świetnym występie w jednej z wrocławskich rund mistrzostw świata. Zawodnik nie ukrywa, że dobrze mu się jeździ na Stadionie Olimpijskim, a zamiana GKM-u Grudziądz na Spartę może mu wyjść na dobre.

W sezonie 2021 w Sparcie nie będzie natomiast Maksyma Drabika, wobec którego toczy się postępowanie w sprawie złamania przepisów antydopingowych. - W Betard Sparcie jest nadal miejsce dla Maksyma Drabika. Liczymy, że „Torres”, który przez ostatnie kilka sezonów był bardzo ważną częścią drużyny, szybko wróci na tor, będzie cieszył nas swoją jazdą i rozwijał swój wielki talent we Wrocławiu - zapewnia wrocławski klub.

Odchodzi uczestnik Grand Prix

Nowe przepisy, w myśl których każdy zespół musi mieć zawodnika do lat 24, sprawiły, że zabrakło miejsca w składzie dla Australijczyka Maxa Fricke'a. Zawodnik, który momentami prezentował się bardzo dobrze, teraz będzie przywdziewał kevlar z Myszką Miki na piersi, czyli dołączył do zielonogórskiego Falubazu. We wrocławskim zespole nadal będzie oglądać młodych zawodników, takich jak Gleb Czugunow i Dan Belwey.

Kadra Betard Sparty Wrocław 2021

Seniorzy:
Maciej Janowski (Polska), ur. 6 sierpnia 1991 r.
Tai Woffinden (Wielka Brytania), ur. 10 sierpnia 1990 r.
Artem Laguta (Rosja), ur. 12 listopada 1990 r.
Gleb Czugunow (Polska), ur. 17 grudnia 1999 r.
Daniel Bewley (Wielka Brytania), ur. 20 maja 1999 r.

Juniorzy:
Przemysław Liszka (Polska), ur. 24 lipca 2000 r.
Michał Curzytek (Polska), 3 lipca 2002 r.
Mateusz Panicz (Polska), 5 maja 2004 r.
Bartosz Curzytek (Polska), 8 sierpnia 2003 r.Zgłoś uwagę