7°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 20:57

3. Betard Sparta Wrocław
  4. Betard Sparta będzie walczyć o brązowe medale ekstraligi

Żużlowcy Betard Sparty Wrocław przegrali na wyjeździe z Moje Bermudy Stalą Gorzów Wielkopolski 34:55 w drugim spotkaniu półfinałowym PGE Ekstraligi. Wrocławianie w pierwszym meczu wygrali 46:44, ale to za mała zaliczka, by walczyć o złoto.

Trudne warunki w Gorzowie Wielkopolskim

Mecz rozgrywał się w trudnych warunkach, bo choć nie padało, to i tak nawierzchnia toru sprawiała zawodnikom sporo problemów. Na domiar złego jeszcze przed spotkaniem gorzej poczuł się Gleb Czugunow, który zanotował w swoim pierwszym starcie groźny upadek, po którym nie wrócił już na tor.

O losach spotkania zadecydowała gonitwa dziesiąta. W niej prowadził junior WTS-u Michał Curzytek, za nim podążał zawodnik Stali, Anders Thomsen, a o trzecie miejsce walczyli Niels Kristian Iversen ze Stali i wrocławianin, Tai Woffinden. Na ostatnim wirażu zawodnik z Gorzowa nagle upadł, a Brytyjczyk nie zdołał go ominąć i dosłownie po nim przejechał, wjeżdżając zaraz potem w bandę. Obaj panowie nie kontynuowali już zawodów.

Zdziesiątkowani wrocławianie walczyli do końca

Pozostali wrocławianie starali się, jak tylko mogli, ale końcówka należała do gospodarzy. Ostatecznie wygrali 55:34 i zapewnili sobie miejsce w finale PGE Ekstraligi. Żużlowcy Sparty będą natomiast walczyć o brązowe medale z RM Solar Falubazem Zielona Góra. Niestety, już bez Taia Woffindena, u którego zdiagnozowano złamanie z przemieszczeniem jednej z kości dłoni. Pierwszy mecz w piątek, 9 października w Zielonej Górze, rewanż w niedzielę 11 października we Wrocławiu.

Bartosz Zmarzlik mistrzem świata, Woffinden ze srebrem

W sobotę Brytyjczyk wywalczył srebrny medal mistrzostw świata. Pierwsze miejsce w zawodach w Toruniu, a także w całym cyklu, wywalczył Bartosz Zmarzlik. Polak osiągnął największy sukces w historii polskiego żużla - żaden zawodnik wcześniej nie obronił złotego medalu Indywidualnych Mistrzostw Świata. Trzecie miejsce na podium zajął Szwed Fredrik Lindgren.