Benefis Emilii Krakowskiej we Wrocławiu

Emilia Krakowska, niezapomniana Jagna z „Chłopów” Jana Rybkowskiego i Gabrysia z "Na dobre i na złe", ale przede wszystkim świetna aktorka teatralna i filmowa, będzie obchodzić 20 lutego swoje 75. urodziny we Wrocławskim Teatrze Komedia.

  • Emilia Krakowska we Wrocławskim Teatrze Komedia fot. Tomasz Walków

    Emilia Krakowska we Wrocławskim Teatrze Komedia fot. Tomasz Walków

  • Emilia Krakowska we Wrocławskim Teatrze Komedia fot. Tomasz Walków

    Emilia Krakowska we Wrocławskim Teatrze Komedia fot. Tomasz Walków

  • Emilia Krakowska w "Czystej komercji" Wrocławskiego Teatru Komedia fot. Tomasz Walków

    Emilia Krakowska w "Czystej komercji" Wrocławskiego Teatru Komedia fot. Tomasz Walków


Aktorka związana jest z Wrocławskim Teatrem Komedia od 10 lat. Występuje w spektaklach „Przyjazne dusze”, „Z rączki do rączki” i „Czysta komercja”. Gorąco oklaskiwana i ciesząca się ogromną sympatią widzów zagra swoją urodzinową rolę w spektaklu „Przyjazne dusze”. Wciela się w nim w Anioła Stróża – postać bardzo pozytywną, emanującą ciepłem, optymizmem i radością.

Po urodzinowym spektaklu,  publiczność będzie miała okazję złożyć artystce życzenia oraz podziękować za wspaniałe role i chwile wzruszeń jakimi ich im obdarza.

Emilia Krakowska swoją przygodę z aktorstwem rozpoczynała w latach 60. ubiegłego wieku na PWST w Warszawie, później grała w teatrach Powszechnym, Narodowym, Współczesnym i Rozmaitości w Warszawie, występowała na scenie Radomiu, Białymstoku i Słupsku. Nie stroniła też od ról filmowych i serialowych. Stworzyła znakomite role, między innymi, w filmach: „Brzezina”, „Bez znieczulenia”, „Kopernik”, „Wesele” i w teatrze telewizji. W 2005 roku podczas X Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach odcisnęła swoją dłoń na Promenadzie Gwiazd.

Benefis Emilii Krakowskiej zaplanowano o godz.20.30 w piątek 20 lutego we Wrocławskim Teatrze Komedia (pl. Teatralny 4). W spektaklu „Przyjazne dusze” zagrają: Marta: Marzena Oberkorn, Anioł Stróż: Emilia Krakowska, Suzie: Katarzyna Skoniecka, Mary: Natalia Jesionowska, Patrycja Łacina-Miarka, Jack: Tomasz Lulek, Wojciech Dąbrowski, Simon: Radosław Kasiukiewicz, Mark: Krzysztof Grębski , Paweł Okoński.Zgłoś uwagę