Będzie więcej światła na przejściach dla pieszych

ZDiUM rozstrzygnął właśnie przetarg na doświetlenie przejść dla pieszych i skrzyżowań we Wrocławiu. Dodatkowe oświetlenie będzie zainstalowane w kilkunastu miejscach.


Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta co roku doświetla nowe przejścia dla pieszych, które po zmroku bywają niebezpieczne. Tym razem nowe latarnie zostaną zainstalowane w kilkunastu miejscach. Najlepszą ofertę w przetargu złożyła firma MIWRO, a łączny koszt inwestycji to około 315 tys. zł.

Na liście do doświetlenia jest droga wzdłuż Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Szkockiej i droga do modułowego przedszkola przy ul. Stanów Zjednoczonych. Nowe lampy będą zainstalowane również przy przejściu dla pieszych obok przystanku tramwajowego i autobusowego przy ul. Tarnogajskiej. Wykonawca ma postawić tam także nową wiatę przystankową.

Oświetlenie powstanie też przy czterech przejściach na ul. Nowowiejskiej i Żeromskiego, a także w dwóch lokalizacjach na ul. Monte Cassino. Kolejne światła pojawią się na dwóch przejściach dla pieszych w ul. Olszewskiego. Wykonawca doświetli także skrzyżowanie ul. Paderewskiego i Różyckiego.

Nowe oświetlenie w tych lokalizacjach ma być gotowe w ciągu 5 miesięcy.

Zgłoś uwagę