BASF szuka pracowników

Firma w Środzie Śląskiej zatrudni 400 osób i zainwestuje 150 mln euro.

  • BASF w swojej nowej fabryce w Środzie Śląskiej zatrudni 400 pracowników i zainwestuje 150 mln euro


To będzie największa fabryka katalizatorów koncernu BASF w Europie. Produkcja ruszy w 2014 roku. Do 2016 roku, kiedy uruchomione zostanie wszystkie dziesięć planowanych linii produkcyjnych, wartość inwestycji wzrośnie do 150 milionów euro. W nowych zakładach pracę znajdzie ponad 400 osób. Właśnie ruszył kolejny etap rekrutacji pracowników.

- „Cieszę się, że możemy zaoferować atrakcyjne miejsca pracy dla wielu polskich pracowników i sprowadzić tu bardzo innowacyjną produkcję” - mówi Dirk Elvermann, prezes zarządu BASF Polska.

W pierwszym etapie budowy fabryki pracę już znalazło 40 osób, w tym kadra zarządzająca i menedżerska. Jeszcze w tym roku firma planuje przyjąć kolejnych 40 pracowników głównie na stanowiskach średniego szczebla zarządzania, inżynierskich, specjalistycznych, ale także produkcyjnych.

W przypadku ostatnich rekrutacja kontynuowana będzie przez najbliższe dwa lata. W 2014 roku koncern planuje zatrudnienie kolejnych 70 osób, a w 2015 i 2016 pozostałych 250. W sumie do 2016 roku w nowej inwestycji firmy BASF zatrudnienie znajdzie ok. 400 pracowników.

- „Poszukiwani są głównie pracownicy do działów produkcyjnych. Niemniej jednak nadal mamy otwarte stanowiska w obszarach utrzymania ruchu, logistyki, kontroli jakości, utrzymania budynku, HR czy BHP” – mówi Magdalena Rangosz-Kalinowska z BASF Polska.

To nie pierwsza inwestycja koncernu BASF w Polsce. W zakładach w Warszawie, Śremie, Myślenicach i Janikowie firma zatrudnia ok. 300 pracowników.

mn

Zgłoś uwagę