BASF rekrutuje

Koncern szuka pracowników do swojej fabryki w Środzie Śląskiej


Na Politechnice Wrocławskiej odbyło się spotkanie przedstawicieli firmy BASF Polska ze studentami. Współpraca z uczelniami aglomeracji wrocławskiej związana jest z budowaną w Środzie Śląskiej fabryką katalizatorów. Do 2016 roku w fabryce znajdzie pracę ok. 400 osób.

Przedstawiciele firmy zaprezentowali studentom obszar działalności BASF w Polsce i na świecie. Mówiono o innowacjach, nowoczesnych technologiach, zrównoważonym rozwoju oraz projektach edukacyjnych. - Nasze spotkanie jest oficjalną inauguracją współpracy z Politechniką Wrocławską. To dla nas kluczowa uczelnia ze względu na profil kształcenia i lokalizację – zaznacza Sylwia Szmidt, kierownik działu personalnego w BASF Polska.

Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie. Najliczniej reprezentowana była grupa studentów chemii, niemniej firma BASF poszukuje specjalistów wielu dziedzin, w tym m.in. absolwentów mechaniki i robotyki. W przyszłości planowane jest również podjęcie współpracy z ponadgimnazjalnymi szkołami technicznymi w regionie.

manoZgłoś uwagę