Siedem ofert na budowę basenu przy ul. Wejherowskiej

Siedem firm złożyło swoje oferty w przetargu na budowę krytego basenu sportowego przy ul. Wejherowskiej. Najtańsza z nich opiewa na kwotę blisko 47 mln zł, a najdroższa oferta wynosi ponad 64,5 mln zł.

  • Basen przy ul. Wejherowskiej projekt

    Nowy basen przy ul. Wejherowskiej ma być jedną z aren igrzysk The World Games 2017


Przetarg na budowę i modernizację basenu przy ul. Wejherowskiej podzielono na dwie części. Pierwsza z nich dotyczy budowy krytego basenu sportowego i to właśnie do tego zadania wpłynęło siedem zgłoszeń.

Najtańszą ofertę budowy basenu - w wysokości niemal 47 mln zł - złożyło konsorcjum firm Pre-Fabrykat sp. z o.o., Prefabet – Białe Błota S.A. i Przedsiębiorstwo AXYO.pl sp. z o.o. Najdroższa oferta wynosi ponad 64,5 mln zł i została złożona przez firmę Fewaterm sp. z o.o.

Druga część przetargu dotyczy przebudowy zewnętrznych basenów rekreacyjno-sportowych przy ul. Wejherowskiej. W tym wypadku wpłynęły trzy oferty, a najtańszą z nich - o wartości nieco ponad 19 mln zł – przedstawiła firma P.P.U.H. Transcom sp. z o.o. Najdroższą ofertę złożyła firma Fewaterm sp. z o.o. i wynosi ona ponad 26 mln zł.

OFERTY W PRZETARGU NA BUDOWĘ I MODERNIZACJĘ BASENY PRZY UL. WEJHEROWSKIEJ

Przetarg ma zostać rozstrzygnięty w ciągu najbliższych kilkunastu dni, a umowę z głównym wykonawcą spółka Wrocławskie Inwestycje chce podpisać w maju.

Nowy basen  przy ul. Wejherowskiej to inwestycja związana z organizacją 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games, które w 2017 r. odbędą się we Wrocławiu.

Nowa kryta pływalnia przy ul. Wejherowskiej ma mieć wymiary olimpijskie (50 m na 25 m) i w przyszłości będzie wykorzystywana do organizacji imprez mistrzowskich rangi krajowej i międzynarodowej. Wokół niej mają powstać trybuny na 500-700 miejsc. Według projektu basen kryty i sąsiadujące z nim dwa baseny odkryte będą miały osobną, niezależną infrastrukturę techniczną. Do tego będzie jeszcze basen treningowy, sauny i sale fitness.

Zgłoś uwagę