Baseballiści zachęcają do głosownia w WBO 2016

Wrocławscy Baseballiści z drużyny Barons Wrocław  – w ciągu najbliższych kilku tygodni, oprócz pojedynków o brązowy medal mistrzostw Polski, będą walczyć o głosy na projekty baseballowe zgłoszone w ramach tegorocznego Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

  • Baseballiści Barons Wrocław

    Baseballiści Barons Wrocław

  • Baseballiści Barons Wrocław

    Baseballiści Barons Wrocław

  • Baseballiści Barons Wrocław

    Baseballiści Barons Wrocław


W tej edycji WBO każdy z mieszkańców Wrocławia, który ukończył 16 lat, będzie mógł oddać 4 głosy – jeden na projekt rejonowy w progu do 750 tys., drugi na projekt rejonowy w progu do 250 tys. i kolejne dwa na projekty ogólnomiejskie. – Gorąco zapraszamy do głosowania na dwa przygotowane przez nas projekty nr 533 (próg 250 tys.) i 516 (próg 750 tys.) – powiedział Marek Kubiszewski, zawodnik Barons Wrocław i lider projektu nr 516.

Mimo wygranej w WBO 2015 wrocławscy baseballiści musieli zrezygnować z budowy zaplecza treningowego na Niskich Łąkach, gdyż okazało się, że kwota 500 tys. zł przeznaczona na budowę boiska na Zakrzowie nie jest wystarczająca i środki z Niskich Łąk zostały przeniesione na Zakrzów. Mając do dyspozycji ponad 600 tys. zł i gotowy projekt boiska obecnie trwa oczekiwanie na pozwolenie na budowę oraz inne niezbędne formalności dzięki którym, prace zostaną rozpoczęte, miejmy nadzieję jeszcze w tym roku.

Tymczasem jak się okazuje kwota ta i tak nie wystarczy do stworzenia całej potrzebnej infrastruktury na nowym boisku, dlatego i w tym roku Baroni liczą na głosy wrocławian na dwa zgłoszone przez siebie projekty (533 i 516).

Projekt nr 533 ostatecznie domknie budowę całego boiska. Brakujące elementy boiska, to m.in.: wyznaczenie na zapolu małego, boiska/softball, tunele do odbijania,, bullpeny dla miotaczy, tablica wyników, trybuny dla kibiców.

Dla młodszych zawodników i kibiców wrocławskiej drużyny przygotowany został projekt 516, gdzie tuż obok boiska planowane jest wybudowanie mini boiska ze sztuczną nawierzchnią, placem zabaw z elementami baseballowo-softballowymi oraz kilka wiat grillowych.

W tym roku Baronowie nie mają swojego projektów ogólnomiejskiego i w ramach współpracy zachęcają swoich sympatyków do głosowania w tym progu na projekty nr: 337 i 532.

Głosowanie odbywać się będzie pomiędzy 30 września a 10 października 2016 roku.

Zgłoś uwagę