Balcerowicz ostro odpowiada Janowi Krzysztofowi Bieleckiemu

- To ma być debata? - pyta wzburzony prof. Leszek Balcerowicz, odpowiadając na zarzuty Jana Krzysztofa Bieleckiego, który w wywiadzie dla Money.pl, powiedział o jego wystąpieniach na temat planowanych zmian w OFE - to jest krzyk urażonych ludzi, którzy mienią się być obrońcami pieniędzy Polaków, a tak na prawdę nimi nie są. Zaapelował też do szefa Forum Obywatelskiego Rozwoju, że powinien starać się ogarnąć całość sytuacji gospodarczej i finansowej państwa, a nie tylko być rzecznikiem Otwartych Funduszy Emerytalnych. Dziś FOR przesłało nam odpowiedź prof. Balcerowicza na zarzuty szefa doradców premiera.

Prof. Leszek Balcerowicz pisze w oświadczeniu: Niedawno zareagowałem na używanie słowa "współautor" dla insynuacyjnego przekazu, że wypowiedzi osoby określonej tym mianem nie powinny być traktowane poważnie, bo emocje zaburzają im rozum. Ten nieuczciwy chwyt retoryczny blednie jednak wobec demagogicznego popisu jaki dał J. K. Bielecki, Przewodniczący Rady Gospodarczej przy premierze Donaldzie Tusku, w wywiadzie dla Money.pl.

Jego zdaniem szef doradców premiera Donalda Tuska, powtórzył nieprawdy na temat II filaru jakie wielokrotnie dementowało wielu ekonomistów, m.in. Komitet Obywatelski Bezpieczeństwa Emerytalnego (KOBE) oraz FOR, wypowiadając się przeciw skokowi na oszczędności emerytalne Polaków. Czytaj więcej...

Zgłoś uwagę