Remont na skrzyżowaniu Bajana i Szybowcowej [ZDJĘCIA]

Rozkopany skwer przy Hali Targowej „Tęcza” od strony ul. Bajana, zwężenie przylegającej drogi, odgrodzone barierkami chodniki i część jezdni przy ul. Szybowcowej (koło stacji benzynowej Orlen) – tak wygląda teraz remont na dwóch pobliskich skrzyżowaniach ulic Bajana-Szybowcowa.


– Pieszych i kierowców czekają duże zmiany. Na ul. Bajana i Szybowcowej powstanie m.in. nowa sygnalizacja świetlna – tłumaczy Ewa Mazur, rzecznik Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

Powstaną nowe lewoskręty z ul. Szybowcowej w ul. Bajana i odwrotnie: z ul. Bajana w ul. Szybowcową oraz nowe chodnik dla pieszych. Inwestycję prowadzi firma Lokum Deweloper. Nowa organizacja ruchu ma ułatwić dojazd do wybudowanego przez Lokum osiedla. Na zmianach skorzystają także klienci „Tęczy”, którym - dzięki sygnalizacji świetlnej - łatwiej będzie włączyć się do ruchu na ul. Bajana.

– W związku z remontem zrobiono już całą podziemną infrastrukturę i wykonano nową zatokę dla autobusów – informuje Grzegorz Marchel, dyr. ds. marketingu w Lokum Deweloper.

Jak informuje inwestor prace, które rozpoczęły się w sierpniu, mają się zakończyć do końca roku.

Tekst i fot. jrZgłoś uwagę