„Bagaż” – spektakl dyplomowy studentów Wydziału Lalkarskiego AST

Swoje dyplomowe przedstawienie studenci IV roku przygotowali w oparciu o utwory Brunona Schulza – m.in. „Sanatorium pod Klepsydrą” i „Traktat o manekinach”. Za inscenizację, reżyserię i scenografię odpowiada Aleksander Maksymiak, a muzykę skomponował Zbigniew Karnecki. Premiera 16 marca w sali czarnej Teatru AST.


Czas leitmotivem spektaklu

Motywem przewodnim realizowanego z udziałem studentów IV roku Wydziały Lalkarskiego „Bagażu” jest czas. Taki, jakim opisał go Schulz, czyli będący żywiołem, który ma wpływ na rzeczywistość. Pamięć głównego bohatera Józefa funkcjonuje także w oparciu o czas. „To podróż w czasie do świata, w którym prawa logiki i fizyki nie obowiązują, gdzie granice dla naszej wyobraźni stawia jedynie nasza pamięć. Jej artefakty są śladem i zapisem wspomnień o nieobecnych, o miejscach i zdarzeniach, których już nie ma, być może nigdy nie istniały.” – czytamy w opisie „Bagażu” reżyserowanego przez Aleksandra Maksymiaka. 

„Cóż jednak zrobić ze zdarzeniami, które nie mają swego własnego miejsca w czasie?” – pisał w „Genialnej epoce” Brunon Schulz, a ten cytat jest mottem przed obejrzeniem spektaklu. 

Bagaż

Bagaż

Dramat
Termin od 16 marca 2018 do 23 marca 2018

Miejsce Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu

Zobacz

Premiera 16 marca

W sali czarnej Akademii Sztuk Teatralnych Schulzowski w duchu „Bagaż” obejrzymy od 16 marca. Spektakl trwa ok. 60 minut, jest przeznaczony dla widzów powyżej 16 roku życia, zaś na scenie wystąpią studenci – Karolina Bartkowiak, Natalia Bloch, Agnieszka Ejsmont, Filip Niżyński, Michał Skiba, Łukasz Staniewski.Zgłoś uwagę