Avant Art Festival po raz dziesiąty od 27 września

Okrągły jubileusz będzie świętowany od 27 września do 13 października w Imparcie i Zajezdni Dąbie. Organizatorzy zachęcają do udziału słowami „nie proponujemy koprodukcji, błyszczących efektów i specjalnych pokazów, ważna jest tylko sama Muzyka”. Muzyka pisana dużą literą. Wśród tegorocznych artystów kolejna (po ubiegłorocznej) reprezentacja z Japonii, austriacki Radian, brytyjski Powell i wiele polskich dobrych brzmień.


Avant Art we Wro i Wawie

To nie koniec dobrych wieści. Specjalną edycję Avant Art Festival będzie miał także w Warszawie (od 2 do 11 października), więc elektronicznych brzmień posłucha też stolica. Tymczasem macierzysta wrocławska edycja rusza w środę 27 września, jak zwykle pod okiem szefa Kostasa Georgakopoulosa.

10. edycji Avant Art Festival Wrocław

10. edycji Avant Art Festival Wrocław

Koncert / Jazz
Termin od 27 września 2017 do 13 października 2017

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Japonia again, ale nie tylko

Wśród zaproszonych Japończycy i będzie to druga odsłona brzmień z Kraju Kwitnącej Wiśni po świetnie przyjętej ubiegłorocznej. Tym razem zawitają m.in. Melt Banana (klasycy dekonstrukcji, specjalizujący się w wielu gatunkach – grind/noise/punk/electronica) i Shins-K z japońską odmianą techno-dubu. Będzie też taniec, a tu zobaczymy duet ITAKO (Yuko Kaseki i Kazuhisa Uchihashiego).

Wśród zagranicznych gości jeszcze m.in. austriacka formacja Radian, czy też

brytyjska Powell, a organizatorzy zapowiadają w ich wykonaniu brutalne disco-eksploracje.

Wśród polskich gości reaktywowany jassowy Łoskot (w składzie Mikołaj Trzaska, Olo Walicki, Piotr Pawlak, Macio Moretti), czy post hip-hopowy Piernikowski. Oprócz koncertów także krótki przegląd filmów w Nowych Horyzontach, a wśród nich największa rewelacja, czyli dokument Andrew Dominika z 2016 roku o Nicku Cave i formacji The Bad Seeds „One More Time With Feeling” 11 października o 20.00.

Zgłoś uwagę