Autorki Książkowych Klimatów we Wrocławiu

Monika Kompaníková i Andrea Tompa, autorki wydanych w tym roku przez Książkowe Klimaty powieści spotkają się we Wrocławiu z czytelnikami. 

  • Monika Kompaníková

  • Andrea Tompa


Monika Kompaníková, autorka „Piątej Łodzi” spotka się z czytelnikami 13 października w Mediatece. Bohaterowie jej powieści - Lucia i Jarka mieszkają na przedmieściach. Jarka ma dwanaście lat, często zostaje sama w domu, włóczy się po okolicy i chciałaby mówić do Lucie „mamo”, ale Lucie jej na to nie pozwala. Pewnego dnia Jarka ucieka – zabiera ze sobą wózek z półrocznymi bliźniętami i ośmioletniego Kristiana, który też uciekł z domu. W domku w ogrodzie próbują stworzyć „rodzinę”. Kompaníková, dzięki swojemu talentowi do snucia opowieści, tworzy niesamowitą atmosferę. Książkę określa się mianem przełomowej słowackiej powieści, wielu krytyków uznaje ją za rzadki przykład współczesnej prozy społecznie zaangażowanej.

Andrea Tompa 18 października w „Barbarze” będzie rozmawiała z czytelnikami o swojej książce „Dom kata”. To zaskakująca aktualnością quasi-autobiograficzna powieść, a właściwie zbiór powiązanych ze sobą opowiadań, o doświadczeniach węgierskiej Żydówki, dorastającej w rumuńskim Siedmiogrodzie w czasach dyktatury Ceaușescu.

Autorki „Książkowych Klimatów” we Wrocławiu

Autorki „Książkowych Klimatów” we Wrocławiu

Spotkania z autorami / Dla wszystkich
Termin od 13 października 2016 do 18 października 2016

Miejsce Mediateka - Miejska Biblioteka Publiczna Wrocław Filia nr 58

Zobacz
Zgłoś uwagę