Autobusy z Wrocławia będą wozić Szwedów

Volvo Buses otrzymało od firmy Nobina zamówienie na 276 autobusów, które w tym roku mają zostać dostarczone na szwedzki rynek. Zamówienie to jest jak dotąd największym w historii Volvo Buses na szwedzkim rynku. Autobusy wyprodukuje wrocławska fabryka Volvo Buses przy ul. Mydlanej.

  • Volvo 8900, źródło: www.volvobuses.com

    Volvo 8900, źródło: www.volvobuses.com


Jak informuje Volvo Polska wszystkie autobusy to model Volvo 8900, jednakże ich specyfikacja została nieznacznie zmieniona, aby dopasować pojazdy do lokalnych wymagań oraz życzeń. Autobusy dla regionu Värmland będą pojazdami o wysokim poziomie komfortu, przeznaczonymi do jazdy na drogach regionalnych. Autobusy przygotowane dla Sztokholmu będą wykorzystywane głównie przy dojazdach ze stref podmiejskich, w których nacisk kładziony jest na wysoką pojemność pasażerską.

– Volvo 8900 jest elastycznym modelem, który spełnia wymagania na przykład w zakresie obniżonego wejścia lub niskiego wpływu na środowisko, stawiane zarówno przez nas, jak i przez nordyckie firmy dokonujące zakupów transportowych. To zamówienie jeszcze bardziej umacnia naszą długoletnią współpracę z Volvo Buses – mówi Martin Atterhall, z firmy Nobina.

Pierwsze autobusy zostaną dostarczone w czerwcu. Zamówienie obejmuje 70 dwu- i 206 trzy-osiowych autobusów o długości od 12 do 14,8 metra. Wszystkie pojazdy są niskopodłogowe, z 8-litrowym silnikiem Volvo Euro 6 biodiesel o mocy 320 koni mechanicznych.

– Jesteśmy oczywiście bardzo zadowoleni oraz dumni ze złożonego przez firmę Nobina zamówienia, które jest największym pojedynczym zamówieniem na szwedzki rynek w naszej historii. Postrzegam je jako dowód na to, że podążamy w dobrym kierunku, zarówno jeśli chodzi o naszą ofertę produktową, jak i o współpracę z Nobiną – mówi Andreas Baljhagen, z Volvo Buses.

Źródło: Volvo Polska Sp. z o.o.Zgłoś uwagę