Audyty technologiczne dla przedsiębiorstw

Zostało 10 miejsc

Do wsparcia w formie wzorniczych audytów technologicznych zgłosiło się 30 dolnośląskich przedsiębiorstw. Oznacza to, że zostało już tylko 10 miejsc dla firm zainteresowanych gruntowną analizą swojej działalności – co ważne bezpłatną – realizowaną przez ekspertów Politechniki Wrocławskiej i ASP Wrocław.

Dolnośląska Sieć Wzornictwa Przemysłowego jest projektem, który rozpoczął się w 2012 roku. Ma na celu promowanie stosowania wzornictwa przez przedsiębiorców, jako sposobu na stworzenie niepowtarzalnego, dostosowanego do potrzeb klientów i atrakcyjnego rynkowo produktu lub usługi. Partnerami projektu są Województwo Dolnośląskie, Gmina Wrocław oraz Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, a ponieważ jest on współfinansowny przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, uczestnictwo w nim jest bezpłatne.


 

 

 

Początkowo realizowano głównie działania o charakterze informacyjnym i edukacyjnym (konferencje, seminaria, warsztaty dla przedsiębiorców i projektantów). Od połowy 2013 r. roku projekt wszedł w nowy etap realizacji, w którym przedsiębiorstwa mogą skorzystać z konkretnego wsparcia, służącego wprowadzaniu nowych lub ulepszonych produktów i usług. Wzorniczy audyt technologiczny jest taką właśnie formą – eksperci z Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, na podstawie analizy działalności (bezpośrednia wizyta w przedsiębiorstwie) wskazują potencjał wykorzystania wzornictwa przemysłowego w celu poprawienia konkurencyjności danej firmy. Uczestnictwo w audycie otwiera możliwość starania się o finansowanie usług wzorniczych, zgodnie z potrzebami przedsiębiorstwa.

Aby wziąć udział w audycie technologicznym, należy najpierw wypełnić ankietę internetową (tzw. audyt wstępny), a następnie złożyć wniosek w Biurze Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. Szczegóły dostępne są na stronie projektu.

 

 

 

 

 

 

 

Zgłoś uwagę