AudioFeels na Ethno Jazz Festival

Ethno Jazz Festival zaprasza na koncert zespołu AudioFeels, znanego polskiej publiczności z pierwszej edycji programu „Mam Talent”, do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze  – 18 marca.

  • AudioFeels

    AudioFeels, mat. prasowe


AudioFeels to więcej niż zespół wokalnych talentów. To realizacja wizji wspólnego tworzenia muzyki. Afirmacja dźwięków płynąca z męskiej duszy. AudioFeels kochają dźwięki, bo dźwięki kochają ich. Grupa wykonuje muzykę w stylu Vocal Play. Jest to nowatorskie podejście do śpiewania, które polega na imitacji instrumentów, poprzez maksymalne wykorzystanie możliwości ludzkiego głosu.

Zespół stworzyli w 2007 r. wychowankowie Chóru Akademickiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Staranna edukacja pozwoliła im na podjęcie ambitnego zadania – stworzenia wyjątkowego, nowoczesnego brzmienia, daleko wykraczającego poza chóralną tradycję. Kariera AudioFeels rozpoczęła się w rodzinnym mieście członków zespołu, w Poznaniu, szybko jednak zdobyli uznanie wśród kilkumilionowej publiczności, występując na scenie popularnego programu „Mam Talent”, gdzie dotarli do finału i zdobyli trzecie miejsce. 

Już w październiku 2009 r. ukazał się pierwszy studyjny album AudioFeels z coverami utworów takich takich artystów, jak m.in. Simon & Garfunkel, Red Hot Chili Peppers, Sting czy Metallica, w dwa tygodnie pokryła się złotem i stała się najchętniej kupowaną płytą w Polsce. Przez kilka miesięcy po wydaniu pierwszej płyty zespół koncertował po całym kraju, zapełniając największe sale koncertowe w Polsce. Po dwóch latach ciągłej obecności na polskiej scenie, zespół AudioFeels rozpoczął występy również za granicą, m.in. we Francji, Niemczech oraz Stanach Zjednoczonych. W 2011 r. wydali drugą płytę z własnymi kompozycjami i coverami Seala czy Nirvany. Rok później podczas konkursu Harmony Sweepstakes A Cappella Festival w Nowym Jorku grupa zdobyła pierwszą nagrodę i nagrodę publiczności. Wygrana zagwarantowała AudioFeels możliwość reprezentowania Nowego Jorku podczas finałów konkursu w San Rafael w Kalifornii. W całej historii Harmony Sweepstakes polski zespół nie został doceniony tak wysokim wyróżnieniem. Kolejny album, ze stycznia 2013 r., to zapis koncertu w Teatrze Wielkim w Poznaniu.  

Ethno Jazz Festival prezentuje: AudioFeels, 18 marca, godz. 20.00, Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1. Bilety: 50 zł – I miejsca, 40 zł – II miejsca, 30 zł – wejściówki (studenci i uczniowie) w Empiku, MediaMarkcie i derwisach biletowych.

Zgłoś uwagę