Atrakcje otwarte w weekend: Poznaj najładniejsze strony Wrocławia

Złagodzenie restrykcji związanych z epidemią koronawirusa, pozwala w końcu spacer po najciekawszych i najładniejszych miejscach Wrocławia. Zobaczcie, gdzie warto zajrzeć w weekend

  • Ogród Japoński we Wrocławiu


Na turystów czeka Ogród Japoński w pobliżu Hali Stulecia. To jedno z najbardziej oryginalnych miejsc we Wrocławiu. Ma też swoją ciekawą historię. Wizyta w ogrodzie to szansa na spacer po największym i najstarszym wrocławskim parku – parku Szczytnickim, w którym jest kilka ciekawych miejsc do zobaczenia, m.in. pergola i drewniany kościółek pw. Jana Nepomucena.

Zobacz spacer po Ogrodzie Japońskim

Swoich wielbicieli ma także Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Na kilku hektarach w samym centrum Wrocławia do obejrzenia są tysiące roślin, wśród nich wyjątkowe okazy oryginalnych kwiatów, krzewów i drzew.

Ogród ma swój nadzwyczajny oddział zamiejscowy – Arboretum w Wojsławicach. Tam także warto zajrzeć w ciepły dzień.

Zobacz Ogród Botaniczny we Wrocławiu

Po przerwie otwarte jest Oratorium Marianum, sala koncertowa w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego. Występowali tu m.in. Brahms, Liszt i Paganini. Przed kilkoma laty odnowiono barkowe freski Jan Krzysztofa Handke’go. Prace prowadził niemiecki artysta Christoph Wetlz, który przy okazji pośród postaci umieścił także swój wizerunek. Jest jedynym bohaterem malowidła, który nie patrzy w stronę Matki Boże, lecz na widza oglądającego fresk.

Zobacz Oratorium Marianum

Spacerując między Rynkiem a Ostrowem Tumskim możemy zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Zachwyt budzą kipiące zielenią ogród i wirydarz w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich.

Warto z bliska zobaczyć rzeźbę NAWA na Wyspie Daliowej. Obiekt zaprojektowany przez Oskara Ziętę jest uznawany za wyjątkowy przez architektów i dizajnerów na całym świecie.

Zobacz NAWE na Wyspie Daliowej

 Zgłoś uwagę