Zamiecie śnieżne we Wrocławiu. Ostrzeżenie IMGW

Atak zimy we Wrocławiu. IMGW ostrzega przed zamieciami śnieżnymi z porywami wiatru dochodzącymi do 55 km/h. Na drogach trwa "akcja zima".

  • Akcja zima we Wrocławiu/fot. Ekosystem

    Akcja zima we Wrocławiu/fot. Ekosystem


Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed intensywnymi opadami śniegu oraz silnym wiatrem. 

– Przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez wschodni wiatr o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach do 55 km/h oraz opady śniegu – informuje synoptyk IMGW Marek Kurowski. Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 8 rano w poniedziałek (8 lutego). 

ZOBACZ TEŻ: AKCJA ZIMA WE WROCŁAWIU 2020/21

Ponadto pokrywa śnieżna może wynosić od 15 do 25 cm, a miejscami do 30 cm. W najbliższym tygodniu będzie mroźno - od -6 do -16 stopni Celsjusza.

Akcja zima we Wrocławiu

Kolejny atak zimy oznacza więcej pracy dla drogowców. Dlatego od samego rana na ulice Wrocławia wyjechało kilkadziesiąt pługosyparek. 

Obecnie szystkie pługosyparki krążą po drogach zgarniając błoto pośniegowe i przygotowując drogi pod nadchodzące opady. Pamiętajcie - nic nie poprawi naszego bezpieczeństwa tak jak ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych.

#AlertMPK �� Z uwagi na pogodę, która powoduje od rana czasowe utrudnienia, mogą występować opóźnienia w kursowaniu na...

Opublikowany przez MPK Wrocław Sobota, 6 lutego 2021
Podczas zimy 2020/21 planowym zimowym oczyszczaniem objęte jest 1.133 km dróg, 8 497 mkw chodników i ciągów pieszo-rowerowych oraz o 18 022 mkw wydzielonych ścieżek rowerowych.
<>Wrocławianie także ruszyli odśnieżać swoje posesje


Zgłoś uwagę