Asian Homo Faber – wystawa zdjęć Pawła Skorupy

Wystawa zdjęć opowiadająca historię codziennego życia człowieka Wschodu. Na 35 wielkoformatowych planszach pokazane są proste, codzienne czynności, które są kluczem do spełnienia w Starym Świecie, przez który ledwo przecieka postęp i filozofia Zachodu. W świecie, który szuka odpowiedzi na pytanie: jeśli nie mieć, to jak być?

  • wystawa fotografii


– Przypadek sprawił, że w lipcu 2015 popatrzyłem całościowo na mój dotychczasowy dorobek fotograficzny – opowiada Paweł Skorupa, autor fotografii i organizator wystawy. – Okazało się, że zdjęcia wykonane w ciągu ostatnich pięciu lat mają wspólny mianownik: skupiają się na człowieku pracującym. Sam lubię dużo pracować, więc może dlatego na takich kadrach koncentruję swoją uwagę – dodaje.

Więcej o wystawie czytaj:

Asian Homo Faber – wystawa zdjęć Pawła Skorupy

Asian Homo Faber – wystawa zdjęć Pawła Skorupy

Wernisaż / Wystawa / ESK
Termin od 22 lutego 2016 do 30 marca 2016

Miejsce CRZ Krzywy Komin

Zobacz

Paweł Skorupa: rocznik 1972, z przeznaczenia – trener biznesu. Z pasji – podróżnik. Jest wrocławianinem od zawsze. Metrykalnie i mentalnie. Na co dzień rozwija kompetencje menedżerskie i handlowe u swoich klientów. Ciekawość dziecka pcha go do poszukiwań i doświadczania. W wolnym czasie kupuje tanie bilety, pakuje plecak i ucieka do innego świata. Daje się ponieść nowym sytuacjom, miejscom, ludziom. Chwile te zatrzymuje na swoich zdjęciach. Fotografia jest jedyną dziedziną sztuki, jaką potrafi uprawiać. Jest samoukiem, choć samą technikę szlifował na kursach. Przygodę z fotografią rozpoczął jako nastolatek, podkradając aparat Ami 66 swojemu bratu. Potem był Zenit zdradzony dla Canona. Miłość trwa do dziś. Głównie skupia się na fotografii podróżniczej i portretowej. Do tej pory nie pokazywał swoich prac, jest to pierwsza jego wystawa.

Zgłoś uwagę