Apetyt na Miasto

Ponad 120 restauracji, kuchnie z całego świata i vouchery na posiłki w najlepszych lokalach – to wszystko dostępne będzie w ramach festiwalu miejskiego „Apetyt na miasto”, który odbędzie się wiosną w największych polskich miastach: Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu i Trójmieście. Akcja ma na celu propagowanie jedzenia w restauracjach jako sposobu na życie i spędzania czasu w mieście. Kulinarna uczta potrwa przez cały tydzień, od 20 do 26 kwietnia.

  • Podczas festiwalowego tygodnia mieszkańcy największych miast będą mogli korzystać z oferty ponad 120 lokali


Ideą akcji jest promocja gastronomii miejskiej, a także jedzenia poza domem jako sposobu na spędzanie czasu, celebracji wspólnych chwil z przyjaciółmi i rodziną oraz poznawania nowych smaków i kultury kulinarnej innych krajów. Podczas festiwalowego tygodnia mieszkańcy największych miast będą mogli korzystać z oferty ponad 120 lokali. We Wrocławiu do imprezy dołączyły między innymi Pod Papugami, Le Chef, Butchery&Grill, Od Koochni, Restauracja Epoka czy Cafe de France. Na uczestników imprezy czekać będą także specjalne propozycje szefów kuchni, którzy na tę okazję przygotują festiwalowe menu.

Warunkiem udziału w akcji jest rejestracja na stronie apetytnamiasto.pl i wykupienia vouchera. Za 3-daniowy posiłek uczestnicy festiwalu zapłacą 39 zł. Pełna lista restauracji, w podziale na poszczególne miasta, już niebawem dostępna będzie na stronie Apetytnamiasto.pl.

Organizatorzy akcji stawiają na smak, klimat i zdrowie, bo jedzenie to ważna część kultury. Chcą zachęcić młodych ludzi do częstszego wychodzenia z domu i wybierania dobrych, sprawdzonych restauracji, a także przekonać ich, że lunch w restauracji nie musi być droższy, niż szybka przekąska w fast foodzie , Podobne projekty cieszą się dużym powodzeniem na zachodzie, gdzie na stałe wpisały się już w miejski kalendarz imprez.

Vouchery już wkrótce dostępne na stronie internetowej.

Zgłoś uwagę