Pszczela biżuteria Anny Orskiej, czyli plastry miodu z mosiądzu

Wisiory z odlewem rekinich kłów sprzed milionów lat, biżuteria z użyciem meteorytów, czy lin żeglarskich. Annę Orską inspirują podróże, dary ziemi, a ostatnio także fauna. Symbolem najnowszej kolekcji jest pszczoła, a najbardziej rozpoznawalnym elementem odwzorowany w mosiądzu plaster miodu. Bransolety, naszyjniki, kolczyki znajdziemy w salonie Orska w Domu Handlowym Renoma.

 • anna orska, apis

  Biżuteria Anny Orskiej z motywem pszczelego plastra miodu/fot. Ewelina Płoskonka

 • anna orska, apis, renoma

  Anna Orska w salonie w CH Renoma podczas promocji nowej kolekcji/fot. Ewelina Płoskonka

 • anna orska, apis

  Kolekcja Apis Anny Orskiej/fot. Aleksandra Bruch

 • anna orska, apis

  Biżuteria inspirowana pszczołami i plastrem miodu/fot. Aleksandra Bruch

 • apis, anna orska

  Miody z czterech polskich pasiek dołączane do zakupów biżuterii Apis/fot. Aleksandra Bruch


Projekt „Apis” nie kończy się wyłącznie na biżuterii. Obejmuje także pomoc akcji Greenpeace, bo częściowy dochód ze sprzedaży pszczelej kolekcji będzie przeznaczony na inicjatywę „Adoptuj Pszczołę” prowadzoną przez znaną organizację. W salonach Orska w czterech miastach w Polsce (w tym także we Wrocławiu), oprócz biżuterii, nabędziemy także miód z pasiek, z którymi marka  nawiązała współpracę. Jadąc do Wrocławia na promocję kolekcji „Apis” Anna Orska zatrzymała się w Kościanie, skąd zabrała małą dostawę miodu. Projektantka nie kryje, że w tym przypadku miód przykleił nie tylko świetne pomysły, ale wielu ciekawych ludzi, m.in. życzliwych pszczelarzy.

Plastry były m.in. dekoracją dla biżuterii. Annę Orską zafascynował zwłaszcza sześciokątny kształt komór, w pewnej mierze idealny, choć tworzony siłami natury. Zmieści najwięcej miodu, a przerwy między poszczególnymi komórkami nie będą zbyt duże. Bransolety, wisiory, kolczyki wykonane zostały z mosiądzu z wykorzystaniem masy perłowej, a jedynym przestrzennym elementem jest w nich pszczoła (np. w naszyjniku). Pszczoła jest kojarzona w kulturze z wielką pracowitością, ale staje się także miernikiem tego, jakie będzie nasze życie na planecie Ziemia. – Podobno, kiedy wyginą pszczoły nam ludziom pozostanie jedynie kilka lat życia – przypomina Anna Orska.

Kolekcję „Apis” projektantki kupimy w salonie w Domu Handlowym Renoma.

KONKURS

Na wroclaw.pl można wygrać specjalny podarunek od marki Orska – kolczyki z najnowszej kolekcji, bon upominkowy na zakupy i słodki upominek. Aby wygrać zajrzyjcie tutaj.

Zgłoś uwagę