Miasto zachęca, aby dzielić się w ankiecie doświadczeniami

Przy logowaniu do miejskiego internetu turyści, mieszkańcy, czy inwestorzy będą mogli wypełnić ankietę poziomu satysfakcji. Dzięki temu Urząd Miejski pozna opinię o funkcjonowaniu Wrocławia bezpośrednio od użytkowników. Na zachętę dla uczestników ankiety przewidziano loterię z nagrodami pieniężnymi.

  • Podziel się swoimi doświadczeniami i wygrywaj nagrody!


Wrocław podjął współpracę z firmą SigmaCem Sp. z o.o., która udostępni system Citynello do zbierania i analizowania informacji na temat poziomu satysfakcji mieszkańców Wrocławia. Będzie ona dostępna dla wszystkich, którzy logują się do miejskiego internetu przez cały rok. Dzięki tym danym będzie można stworzyć podstawę inteligentnego zarządzania informacją i doświadczeniem mieszkańców. 

– Obecnie brakuje stałego systemu zbierania informacji od mieszkańców na temat satysfakcji  życia w mieście. Pozytywne rozwiązania mogą być wykorzystane w różnych obszarach funkcjonowania, aby zaspokoić potrzeby wrocławian – mówi Maciej Bluj, wiceprezydent Wrocławia.

Projekt pozwoli na pozyskanie informacji zwrotnych użytkowników istniejącej infrastruktury miejskiej, bezpośrednich odbiorców usług. Miasto zachęca do skorzystania z ankiety. Na początku będzie ona pojawiać się przy miejskiej sieci WI-FI. W dalszych etapach Wrocław chciałby, żeby pojawiała się np. użytkownikom płatnych stref parkowania i komunikacji miejskiej.

Ankieta dla wszystkich

– Ankieta skierowana jest zarówno do mieszkańców jak i przyjezdnych, turystów, inwestorów, wszystkich, którzy korzystają z infrastruktury miejskiej - mówi Mariola Apanel, kierownik projektu z Biura Zarządzania Projektami. – Dostępna będzie w języku polskim i angielskim – dodaje Apanel.

Oczywiście ankietę wypełnić można, a nie trzeba. Twórcy przewidzieli loterie z nagrodami pieniężnymi na zachętę dla uczestników badania.

Czytaj szczegóły: Podziel się swoimi doświadczeniami i wygrywaj nagrody! 

Firma SigmaCEM będzie prowadziła analizę statystyczną oraz  interpretację zebranych odpowiedzi respondentów w kontekście psychologii społecznej i efektywności zarządczej.

 – Uzyskany raport pozwoli  doskonalić funkcjonowanie Wrocławia w oparciu o filozofię  zarządzania Evidence Based Management, czyli zarzadzanie doświadczeniem mieszkańca – mówi Piotr Brewiński z firmy SigmaCEM.

Instrukcja obsługi Citynello

Obecnie podobne badania prowadzą duże sklepy sieciowe. Wrocław podejmuje się pilotażowego projektu wśród samorządów. Pierwsze pytania będą ogólne, np. czy poleciłbyś znajomym zamieszkanie we Wrocławiu. Wszystkie są otwarte. Badania satysfakcji mieszkańców za pomocą tego narzędzia na początek mają trwać rok. Zgłoś uwagę