Andrzej Seweryn wystąpi w spektaklu „Zawsze Szekspir” w Piekarni

Tylko we wtorek 6 października na nowej scenie Instytutu Grotowskiego przy ul. Księcia Witolda 62-70 monodram, który wypełniają fragmenty „Hamleta”, „Makbeta”, „Otella” i innych arcydzieł Williama Szekspira. Rzecz niepowtarzalna, bo gra Andrzej Seweryn, a tak wybitnej kreacji nie wolno przegapić. Początek spektaklu o 19.00. Bilety kosztują 60 zł i 80 zł. 

  • Scena ze spektaklu „Zawsze Szekspir”/fot. Wojciech Kiczek


Wybitna kreacja aktorska

Andrzej Seweryn „[…] stara się odpowiedzieć na pytanie, kim jest człowiek i co konstytuuje jego byt. Kolejne metamorfozy dokonujące się na scenie wprowadzają nowe wątki i wielkie, odwieczne pytania, na które do dzisiaj nie znamy odpowiedzi. Odnajdujemy jednak tropy, które mogą prowadzić do wypracowania własnej odpowiedzi” – tak o kreacji aktorskiej Seweryna pisał Rafał Siemko (pisanenoca.pl).

To spotkanie będzie na pewno świetną okazją do uzyskania odpowiedzi na pytanie, co – jako aktora i człowieka – najbardziej go fascynuje w Szekspirze.

Spektakl można polecić zarówno znawcom i miłośnikom twórczości najsłynniejszego stratfordczyka, jak i tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z jego dziełami. Ci pierwsi usłyszą w nim ulubione monologi i dialogi w nowych przekładach Piotra Kamińskiego i w nowych, odkrywczych wariantach. Ci drudzy znajdą zachętę do kontynuowania pasjonującej podróży w świat dramatów Szekspira.

Reżim sanitarny-co trzeba wiedzieć 

Planowane na sezon 2020/2021 wydarzenia odbywają się w nowym reżimie sanitarnym. Przychodząc do Instytutu Grotowskiego, należy mieć ze sobą maseczkę ochronną. Przed wejściem dostępne będą płyny do dezynfekcji dłoni. Konieczne też będzie wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia – można je pobrać na stronie internetowej lub też wypełnić je na miejscu.Zgłoś uwagę