Wystawa prac Andrzeja Jarodzkiego w Galerii Miejskiej

Tego artysty nie trzeba przedstawiać, bo wszyscy wrocławianie przynajmniej raz w życiu widzieli jego pracę, a niektórzy przyglądają się jej niemal codziennie. Mowa o „Pociągu do nieba” na placu Strzegomskim. To naturalnych rozmiarów lokomotywa ustawiona pionowo na torach i zdająca się ruszać na podbój firmamentu. Pozostałe dzieła Andrzeja Jarodzkiego, w tym jego malarstwo, z którego słynie, obejrzymy od 3 marca w Galerii Miejskiej.

  • andrzej jarodzki galeria miejska

    Obraz „Like Banksy” Andrzeja Jarodzkiego

  • andrzej jarodzki galeria miejska

    Plakat wystawy w Galerii Miejskiej

  • andrzej jarodzki galeria miejska

    Praca „Pociąg do nieba”


– W sztuce pojęcie zawodowstwa po prostu nie istnieje, a artystą bywa się tylko w momencie tworzenia – to credo Andrzeja Jarodzkiego. Bardzo wyzwalające, bo pozwala artyście realizować w tej aktywności, która w danym momencie najbardziej go pociąga, nie przywiązuje do jednej techniki, medium. Dowodem – dzialalność Jarodzkiego – od malarstwa, rzeźby, grafiki, także z wykorzystaniem fotografii i instalacji, z uwzględnieniem tzw. projektów utopijnych, których najlepszym przykładem jest wspomniany już „Pociąg do nieba”.

„Złodziej obrazów” – wystawa prac Andrzeja Jarodzkiego w Galerii Miejskiej

„Złodziej obrazów” – wystawa prac Andrzeja Jarodzkiego w Galerii Miejskiej

Wystawa
Termin od 3 marca 2017 do 1 kwietnia 2017

Miejsce Galeria Miejska

Zobacz

Wystawa w Galerii Miejskiej to okazja, aby podziwiać prace Andrzeja Jarodzkiego – malarskie serie (z interesującym autora motywem maszyny), plakaty, szkice, ale też sporządzone przez artystę przygotowania do m.in. realizacji scenograficznych, czy happeningów.

Zgłoś uwagę