American Film Festival 2017. Polecamy ciekawe filmy

Podczas tegorocznej, ósmej już edycji obejrzymy nowe filmy zarówno uznanych twórców – Spike'a Lee, Darrena Aronofsky'ego, George'a Clooney'a, czy klasyka Samuela Fullera, jak i tych, którzy dołączają do mainstreamu, a do niedawna byli w offie. Zobaczcie, na które tytuły warto zwrócić uwagę.


1. Tamte dni, tamte noce

Koprodukcja włosko-francusko-belgijsko-amerykańska w reżyserii Włocha Luki Guadagniniego, który kocha pokazywać zamożnych obywateli, w jakich budzą się nieoczekiwane, choć głęboko skrywane pragnienia. Tym razem rodzina amerykańskiego profesora na wakacjach we Włoszech i wizyta studenta, który porusza nie tylko serce płci przeciwnej. 

Tamte dni, tamte noce. Call Me by Your Name

Tamte dni, tamte noce. Call Me by Your Name

Inne
Termin 25 października 2017 17:45

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

2. Maya Dardel

Piękny polski akcent festiwalu, bo film współreżyserowała Magdalena Zyzak (wspólnie z Zacharym Cotlerem), a obsada aktorska (w rewelacyjnej formie) ucieszy wielbicieli dobrego amerykańskiego kina – Lena Olin, Szwedka z wieloletnią już zieloną kartą i Rosanna Arquette, która odbierze we Wrocławiu festiwalową nagrodę Indie Star Award. Olin gra tu kobietę, która decuduje się umrzeć, ale chce wyznaczyć spadkobiercę i postanawia przekazać majątek Panom, których poddaje wcześniej wielu próbom.

Maya Dardel

Maya Dardel

Dramat / Inne
Termin od 25 października 2017 do 26 października 2017

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

3. Shock Corridor

Retrospektywa amerykańskiego reżysera Samuela Fullera to okazja, aby zapoznać się z filmami twórcy cenionego przez Jima Jarmuscha i Martina Scorsese. W filmie „Shock Corridor” śledzimy historię dziennikarza, który chce zrealizować materiał wcieleniowy – pod pozorem choroby umysłowej udaje mu się przeniknąć do szpitala psychiatrycznego i tam robi wywiady z pacjentami. Każdy z nich boryka się z problemami, z jakimi w latach 70. walczyła Ameryka (często jednak walczy nadal, jak rasizm, czy wyścig zbrojeniowy).

Shock Corridor

Shock Corridor

Dramat / Inne
Termin 25 października 2017 20:45

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

4. Centrum kontroli lotów: Nieznani bohaterowie misji Apollo

Na plakacie tegorocznego festiwalu widać kosmonautę, statek kosmiczny, ogólnie gwiezdny klimat. – Program festiwalu jest zawsze kosmiczny – śmieje się Urszula Śniegowska, dyrektor programowa American Film Festival. – A świetny dokument o bohaterach drugiego planu misji Apollo wpisał się w temat związany z podbojem kosmosu – dodaje.

Nie tylko dla fanów NASA. 

Centrum kontroli lotów: nieznani bohaterowie misji Apollo

Centrum kontroli lotów: nieznani bohaterowie misji Apollo

Dokument / Inne
Termin 26 października 2017 10:15

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

5. Frank Serpico

Dokument, który rozrzewni zakochanych w dramacie policyjnym „Serpico” Sidney'a Lumeta, który zrobił z Ala Pacino megagwiazdę. Reżyser opowiedział wówczas autentyczną historię nowojorskiego gliny, który nagłośnił sprawę łapówkarstwa na wielką skalę w policji. Teraz Antonio D'Ambrosio wraca do tego tematu, spotyka się z Frankiem Serpico, poznaje dokładnie jego biografię i tworzy ciekawy portret człowieka walczącego z nadużyciami w systemie.

Frank Serpico

Frank Serpico

Dokument / Inne
Termin 26 października 2017 15:00

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

6. Chi-Raq

Nowy film Spike'a Lee to portret miasta Chicago, które bywa jednak nazywane, jak w tytule, bo w biednych dzielnicach toczy się regularna walka, w której co roku ginie wiele osób. Lee, jak zawsze, świetnie opowiada o ludziach na krawędzi. 

Chi-Raq

Chi-Raq

Dramat / Inne
Termin 26 października 2017 21:00

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

7. Desperacko poszukując Susan

Rosanna Arquette w roli życia, czyli gospodyni domowej, która chce spróbować czegoś nowego i odszukać tajemniczą Susan. W sympatycznym filmie Seidelmana karierę filmową rozpoczynała Madonna, zaś o Arquette usłyszał wtedy cały świat. Plus przystojny Aidan Quinn w jednej z pierwszych dużych ról.

Desperacko poszukuję Susan

Desperacko poszukuję Susan

Romans / Inne
Termin 25 października 2017 15:00

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz
Zgłoś uwagę