Amazon dopłaci do szkoły

Sposoby Amazona na zatrudnienie pracowników


Amazon, chcąc zachęcić Polaków do pracy w swoich centrach logistycznych wprowadza program „Postaw na swój Rozwój”. Dzięki niemu zatrudnione osoby będą mogły zdobyć dodatkowe kwalifikacje. Amazon pokryje 95 proc. kosztów czesnego i opłat związanych z uzyskaniem dyplomu zawodowego lub uprawnień ze szkoły zawodowej, policealnej czy zasadniczej szkoły zawodowej. Również pracownicy zatrudnieni w nowych centrach logistycznych we Wrocławiu będą mogli skorzystać z tej oferty.

Program „Postaw na swój Rozwój” to kolejny sposób na przyciągnięcie pracowników, których Amazon zamierza zatrudnić docelowo w każdym z podwrocławskich centrów logistycznych 2 tys. osób na stałe i dodatkowe 3 tys. pracowników tymczasowych w okresach przedświątecznych.

Program zapewnia środki finansowe na rozwój umiejętności zawodowych w branżach obecnie najbardziej poszukiwanych na rynku pracy. Promowana będzie księgowość, służba zdrowia, bezpieczeństwo i higiena pracy, transport i logistyka, IT, sprzedaż, usługi i administracja biurowa, kursy języka angielskiego oraz obsługa komputera dla początkujących i zaawansowanych. Amazon pokryje koszty związane z edukacją do kwoty 6500 zł netto rocznie w ciągu 4 lat.

- Zależy nam na wspieraniu naszych pracowników przy planowaniu przyszłej ścieżki rozwoju – zapewnia Kerry Person, Dyrektor Operacyjny Amazon w Europie Środkowo-Wschodniej. Dla wielu praca w naszej firmie może być pierwszym krokiem umożliwiającym w przyszłości szansę zatrudnienia w innej branży. Chcemy ułatwić pracownikom wybór związany z rozwojem zawodowym i pomóc im w realizacji ich planów.

W celu zachęcenia pracowników do pracy w koncernie, Amazon oferuje swoim pracownikom również m.in. prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, ciepły posiłek każdego dnia dostępny w stołówce jedynie za złotówkę oraz bezpłatny transport. Ostatnio Amazon potwierdził kolejną korzyść dla swoich pracowników – 26 dni płatnego urlopu, niezależnie od stażu pracy.

Proces rekrutacji do nowych centrów Amazon w Polsce wciąż trwa.

Katarzyna Kunka

 Zgłoś uwagę