Amazon szuka managerów

Blisko 60 nowych stanowisk kierowniczych powstanie w podwrocławskim oddziale koncernu

  • Amazon Wrocław

    Podwrocławski oddział koncernu Amazona


Nowe miejsca pracy czekają na absolwentów studiów doktoranckich, magisterskich oraz licencjackich w zakresie zarządzania, IT, inżynierii, produkcji i logistyki. Na pracę mają szansę także osoby nie posiadające żadnego doświadczenia zawodowego, jednak konieczna jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

Każdy zatrudniony manager otrzyma bardzo konkurencyjną pensję i atrakcyjny pakiet benefitów. Wszystkie stanowiska będą stałe już od pierwszego dnia pracy, z rozbudowanym procesem wdrożenia pracownika oraz licznymi szkoleniami. Absolwenci będą mogli współpracować i uczyć się od najbardziej doświadczonych menadżerów  Amazon z całego świata. Pomogą im oni w zdobyciu umiejętności niezbędnych do osiągania sukcesów w amerykańskim koncernie e-commerce.

Poszukują najlepszych

Rekrutacja już się rozpoczęła i potrwa do momentu znalezienia odpowiednich kandydatów na tworzone stanowiska. Nowi pracownicy będą mogli rozpocząć pracę już w czerwcu. W poszukiwaniu najlepszych specjalistów Amazon zamierza ściśle współpracować z najbardziej renomowanymi polskimi uczelniami.  

 - Absolwenci studiów magisterskich i MBA w centrach logistyki e-commerce Amazon będą mieli ogromne możliwości rozwoju, a także autonomię w strategicznym myśleniu i podejmowaniu decyzji, mających znaczący wpływ na naszych klientów i firmę - mówi Roy Perticucci, Wiceprezes, Amazon Operations Europe.  - Dążymy do zatrudniania najzdolniejszych osób z najbardziej renomowanych uniwersytetów na całym świecie. Cieszy nas rozpoczęcie współpracy z najlepszymi polskimi uczelniami.

Dalsze inwestycje

Dotychczasowe inwestycje koncernu Amazon w pracowników, technologie i infrastrukturę w samym tylko Wrocławiu osiągnęły poziom 1 mld złotych.

- Dokonaliśmy tego bez żadnych ulg czy też subsydiów ze strony państwa – twierdzi Marzena Więckowska, rzecznik prasowy Amazon Poland. - Ubiegły rok naszej działalności w Polsce był bardzo udany. Zatrudniliśmy więcej osób, niż zakładaliśmy. W ciągu 18 miesięcy w trzech centrach logistycznych pracę znalazło 4,5 tys. osób, czyli tyle, ile zamierzaliśmy przyjąć w ciągu trzech lat.  Jesteśmy też zadowoleni z naszych inwestycji we Wrocławiu.  W 2016 roku nadal będziemy zwiększać inwestycje w istniejące budynki. W jednym z nich dobudujemy wieżę wysokiego składowania, co pozwoli podwoić jego zdolność magazynowania. W efekcie będziemy mogli tam zgromadzić ponad 18 mln produktów. Wprowadzimy także bardzo zaawansowaną technologię, która pozwoli nam wysyłać prawie 70 proc. więcej przesyłek. Między innymi dzięki tym inwestycjom we wrocławskim oddziale Amazon wkrótce powstaną setki nowych miejsc pracy. Będą to zarówno stanowiska na poziomach podstawowych, jak i te wymagające specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności.  

W 2016 roku Amazon zamierza zatrudnić w Polsce w sumie około tysiąc osób, z czego większość we Wrocławiu.Zgłoś uwagę