Amazon stworzy 6 tys. miejsc pracy?

Amerykański gigant ma otworzyć pod Wrocławiem centra logistyczne

  • Amazon zainwestuje we Wrocławiu

    fot.:JK


Jak poinformował „Puls Biznesu” w przyszłym roku w okolicach Wrocławia mają powstać dwa wielkie centra logistyczne obsługujące jeden z największych sklepów internetowych - Amazon. Oznaczałoby to tysiące nowych miejsc pracy dla mieszkańców stolicy Dolnego Śląska.

Według „PB” w Polsce powstaną trzy rekordowo duże centra logistyczne - dwa w okolicach Wrocławia i jedno w Poznaniu. Zatrudnienie znajdzie w nich w sumie około 6 tys. stałych pracowników, a sezonowo nawet 9 tys..

Każde z nich będzie miało około 100 tys. mkw. powierzchni i będzie warte 50-60 mln euro. Firma chce przenieść do nich dystrybucję swoich towarów z Niemiec i zamierza obsługiwać stąd znaczną część zachodniej Europy. Nowe centra logistyczne powinny rozpocząć swoją działalność w 2014 r.

Przedstawiciele Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej potwierdzają, że trwają rozmowy z firmą Amazon, jednak na razie nie mogą podać bardziej szczegółowych informacji.

Amazon jest największą światową siecią handlu wysyłkowego, która zaczynała jako księgarnia. Potem stopniowo rozszerzała ofertę o filmy, muzykę, ubrania, biżuterię, sprzęt i oprogramowanie komputerowe. Od sierpnia tego roku jest również internetowym domem aukcyjnym.

Katarzyna Wiązowska

Zgłoś uwagę