Amazon bije rekordy

Firma Amazon ogłosiła, że w ciągu pierwszego miesiąca działania centrów logistycznych w Poznaniu i Wrocławiu wysłano z nich więcej przesyłek, niż wcześniej z któregokolwiek z 28 nowo otwartych europejskich centrów koncernu. W porównaniu z poprzednim rekordzistą, każde z polskich centrów zrealizowało w tym okresie ponad dwa razy więcej zamówień.

  • Amazon Wrocław

    W ciągu pierwszego miesiąca działania centrów Amazon w Polsce wysłano z nich więcej przesyłek, niż z innych europejskich centrów koncernu


– Otwarcie nowego centrum logistycznego to bardzo ciężka praca wszystkich zaangażowanych w takie przedsięwzięcie – mówi Roy Perticucci, wiceprezes i szef działu operacji europejskich Amazon.

– Dzięki oddaniu oraz entuzjazmowi naszych pracowników we Wrocławiu i Poznaniu możemy zaliczyć ten projekt do rekordowych już od samego początku. Nasza firma rozwija się w Europie bardzo dynamicznie, a przed nami sezon świąteczny, w którym liczba zakupów i przesyłek wzrasta jeszcze bardziej. Biorąc pod uwagę znakomity początek, z wielkim optymizmem patrzymy w przyszłość naszych centrów logistycznych w Polsce i jesteśmy przekonani, że już niebawem będą mogły płynnie obsługiwać naszych klientów w całej Europie. Potrzeba nam oddanych i elastycznych partnerów, którzy będą wspierać nasz wzrost i rozumieć nasze innowacyjne podejście. Z pewnością znaleźliśmy ich w Polsce – podkreśla wiceprezes.

Polskie centra logistyczne znajdują się w Bielanach Wrocławskich koło Wrocławia oraz w Sadach pod Poznaniem. Każde z nich zajmuje powierzchnię ok. 95 tys. m kw., równą powierzchni 13. boisk piłkarskich.

– Amazon stworzył w Polsce tysiące miejsc pracy i zapewnia, że jego pracownicy będą mieli jak najlepsze warunki oraz będą mogli korzystać z szerokiej oferty szkoleniowej – twierdzi Ilona Antoniszyn-Klik, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki.

– Wierzymy, że między innymi, dzięki polskim pracownikom, ich zaangażowaniu, wysokiej etyce pracy i elastyczności, firma Amazon będzie się dalej dynamicznie rozwijać w naszym kraju z korzyścią dla regionów – dodała Antoniszyn-Klik.

Amazon nadal zatrudnia w Polsce nowych pracowników. W ramach największego w historii polskiej gospodarki projektu rekrutacyjnego, firma stworzy do 12 tys. miejsc pracy, z czego pod Wrocławiem przynajmniej 6,5 tys.

Amazon oferuje swoim pracownikom m.in. prywatną opieką medyczną, ubezpieczenie na życie, codzienny gorący posiłek za złotówkę, 26 dni płatnego urlopu bez względu na staż zatrudnienia, bezpłatny dojazd do pracy z wybranych miejsc w obu regionach oraz innowacyjny program „Postaw na Swój Rozwój”, umożliwiający pracownikom lepszy wybór i rozwój przyszłej kariery zawodowej.

W ramach tego programu Amazon pokrywa 95 proc. czesnego oraz kosztów związanych ze szkoleniami organizowanymi i prowadzonymi przez uznane ogólnopolskie instytucje.Zgłoś uwagę