Aktywni seniorzy w Aquaparku Wrocław

Współcześni seniorzy to grupa niesłychanie aktywna. Świadczyć o tym może ogromne zainteresowanie aktualną ofertą Aquaparku Wrocław, a dzięki elastycznej obniżce cen biletów dla osób po 55. roku życia i dostosowaniu ich do możliwości osób starszych, jeszcze bardziej ujawnił się nowy obraz tej grupy klientów.

  • fot. Aquapark Wrocław


Aquapark Wrocław wyszedł do seniorów z bardzo atrakcyjną ofertą – jednorazowymi biletami wstępu AquaSenior, które można nabyć już za 15 zł. Wejściówki uprawniają do 3-godzinnego pobytu na basenach rekreacyjnych, w klubie fitness oraz w saunarium. Zaletą projektu jest jego elastyczność, gdyż beneficjenci nie muszą wykupować karnetu czy zobowiązywać się do korzystania z zajęć w określonych terminach.

Wejściówki można nabyć codziennie w dni powszednie do godziny 13.00. Warunkiem skorzystania z oferty jest okazanie dokumentu potwierdzającego ukończenie 55. roku życia.  Co ciekawe, z programu miesięcznie korzysta ponad 6000 osób!

– Ta liczba zdecydowanie przełamuje stereotyp seniora, który nie ceni sobie aktywności fizycznej. Jak widzimy, jest zupełnie inaczej – mówi Anna Hejno.

Rzeczniczka prasowa wrocławskiego Aquaparku dodaje: – Okazało się, że jedyną barierą ograniczającą korzystanie z naszego obiektu, była bariera cenowa. Obecnie seniorzy chętnie korzystają z basenów rekreacyjnych i zajęć aquafitnessu. Co ciekawe, odwiedzają nas zwykle częściej niż raz w tygodniu – ich ulubiony model to wizyta dwa lub nawet trzy razy w ciągu 7 dni. Przy cenie wstępu na poziomie 15 zł nie jest to duży wydatek.

Najczęściej wybierane atrakcje przez seniorów

Z czego seniorzy korzystają najchętniej? – Do dyspozycji naszych gości oddajemy Baseny Rekreacyjne wraz z cenionym przez seniorów basenem solankowym. Jego podstawową zaletą terapeutyczną jest znaczna zawartość soli mineralnych. Korzystanie z naszej solanki daje efekty zbliżone do kąpieli w Morzu Martwym – twierdzi Anna Hejno.

W basenach rekreacyjnych prowadzone są także dedykowane dla seniorów zajęcia aquafitness, które odbywają się codziennie w godzinach działania seniorskiej promocji. Dla gości powyżej 55. roku życia otwarto również saunarium – w godzinach obowiązywania promocji – w jednym z pomieszczeń saunowych (sauna Korkea) panuje obniżona temperatura 50 ⁰C.

To optymalna atmosfera do relaksu i korzystania z dobrodziejstw saunowania dla osób, które ze względu na wiek powinny unikać nadmiernego przegrzania. Z kolei w klubie fitness czekają zajęcia dostosowane do potrzeb i oczekiwań starszych gości.  

– Duże zainteresowanie wynika z faktu, że oferta Aquaparku jest bardzo elastyczna. Pozwala na codzienne korzystanie z 3-godzinnego biletu, bez konieczności wykupowania karnetów lub rezerwowania miejsc na zajęcia. Bardzo cenię sobie cotygodniowe wizyty na basenie. Można się przyjemnie zmęczyć, ale też spędzić czas w towarzystwie koleżanek. W wieku 63 lat odkryłam też przyjemność saunowania – mówi Sabina Kwiatkowska, seniorka i stała klientka Aquaparku.  

Więcej informacji o ofercie dla seniorów, jaką dysponuje wrocławski Aquapark, można znaleźć TUTAJ.Zgłoś uwagę