Akcja „Woda dla seniora” przy szpitalu na Borowskiej

Dziś, 8 sierpnia, na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy Borowskiej trwa akcja „Woda dla seniora”. Można otrzymać butelkę wody i pakiet niezbędnych informacji o nawodnieniu organizmu.


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada, że w najbliższych dniach temperatura jeszcze wzrośnie. Dziś, 8 sierpnia, termometry mogą pokazać nawet 35 stopni Celsjusza. Z pomocą seniorom przychodzi jednak Fundacja Wspierajmy Seniorów, która zaoferuje butelkę wody oraz przekaże materiały edukacyjne o odpowiednim nawadnianiu organizmu.

Woda jest niezbędnym elementem codziennej diety osób w każdym wieku, a szczególnego znaczenia nabiera w czasie upalnych dni. Należy jednak pamiętać, że w przypadku seniorów, spożycie odpowiedniej ilości płynów, jest wręcz wskazane. Z bardzo ciekawą inicjatywą wychodzą naprzeciw wolontariusze z Fundacji Wspierajmy Seniorów, którzy zapoczątkowali akcję „Woda dla seniora”.

Ich celem, oprócz przekazania symbolicznej butelki wody napotkanym seniorom, jest także uświadomienie ich, jak ważne jest nawodnienie organizmu, zwłaszcza kiedy temperatura za oknem jest tak wysoka, jak obecnie. Ku temu mają posłużyć specjalnie przygotowane ulotki informacyjne, które w ramach akcji „Woda dla seniora” będą wręczane seniorom przy wrocławskich szpitalach.

8 sierpień - Uniwersytecki Szpital Kliniczny

Dziś, 8 sierpnia, wspomnianą butelkę wody oraz pakiet informacyjny seniorzy mogą otrzymać na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej 213.

Warto zaszczepić w sobie zdrowy nawyk regularnego picia wody i wiedzieć, że wraz z wiekiem człowiek odczuwa zdecydowanie mniejsze pragnienie, jednak nie oznacza to wcale, że nasz organizm nie potrzebuje płynów. Z tej niewiedzy pojawiają się liczne problemy przewlekłego odwodnienia, szczególnie osób starszych.

Dziennie powinniśmy spożywać minimum 2 litry płynów, a co ważne, brak odpowiedniej ilości wody w naszym organizmie może powodować zaburzenie pracy wielu ważnych organów, prowadzić do omdleń czy udarów. Warto zatem mieć pod ręką butelkę wody i sięgać po nią przez cały dzień.

Zgłoś uwagę