Dziś akcja i koncert charytatywny na Sołtysowicach

Złotówki na metry dla chorego Wojtka


Dziś na Sołtysowicach będzie bity rekord Guinnessa w zbieraniu "złotówki na metry”.  Pieniądze mają pomóc choremu na porażenie mózgowe Wojtkowi. Podczas akcji charytatywnej Złotówka Nadziei będzie można posłuchać też muzyki. Start godz. 15.00

- Zapraszamy firmy, grupy, osoby indywidualne. Każdy ufundowany metr będzie opisany i przeznaczony na leczenie chorego na porażenie mózgowe Wojtka Kaliciaka. Wraz z Dolnośląską Fundacją "Przyjaciele" zbieramy na przystosowanie mieszkania Wojtka do życia jako osoby z dziecięcym porażeniem mózgowym - mówi Beata Bassara, współorganizatorka akcji.

Na Sołtysowicach nie zabraknie również atrakcji dla dzieci. Będą dmuchańce i malowanie twarzy najmłodszym oraz mnóstwo gier i zabaw.

Zagrają: Codex Gigas, Kavnacka oraz Likaon.

 

  • Co: Złotówka Nadziei – akcja i koncert charytatywny dla chorego Wojtka
  • Gdzie: plac za sklepem Netto przy ul. Sołtysowickiej 15b, Wrocław
  • Kiedy: 26 czerwca, czwartek, godz. 15

 


Historia Wojtka

Wojtek Kaliciak (ur. 1985 r.) - mieszka z rodzicami w Leśnicy i jest podopiecznym Dolnośląskiej Fundacji Przyjaciele z Wrocławia. Od października 2012 r. ze względu na swój bardzo ciężki stan zdrowia i niemożność samodzielnego funkcjonowania jest zależny od pomocy innych ludzi. Wojtek jest niepełnosprawny od urodzenia, choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Cierpi na padaczkę, deformację i niedowład wiotki kończyn oraz deformację kręgosłupa, jest lekoodporny. Chłopiec przebywa pod stałą opieką rodziców, którzy sami muszą zapewniać mu rehabilitację wyłącznie w warunkach domowych (stan zdrowia syna nie pozwala na dowożenie go do specjalistycznego ośrodka). Fundacja objęła Wojtka swoją pieczą zapewniając chłopcu i jego rodzinie pomoc doraźną, w tym sprzęt rehabilitacyjny.

Imprezie patronuje mistrz świata w Kickboxingu Paweł Jędrzejczyk.

 

materiały prasowe

Zgłoś uwagę