Akademia Vivaldiowska od 1 marca w NFM

Wybity włoski skrzypek Giuliano Carmignola, który zagra i poprowadzi Wrocławską Orkiestrę Barokową, wykonanie Czterech Pór Roku przez Orkiestrę Leopoldinum, porywające koncerty Vivaldiego w wykonaniu niemieckiego kwartetu 4 Times Baroque, a na deser świetny dyrygent Rinaldo Alessandrini (ponownie z naszą orkiestrą barokową) i opera „Olimpiada” to hity Akademii Vivaldowskiej.


Akademia inna niż wszystkie

To nie będzie kolejna akademia ku czci, choć muzyka Vivaldiego zostanie odpowiednio uhonorowana, ale w nieco inny sposób. Wymyślając cykl Akademia (odbyły się już m.in. Bachowska, Händlowska, Mendelssohnowska), Andrzejowi Kosendiakowi zależało na tym, by w ciągu kilkudniowego forum nie tylko grać muzykę patrona imprezy, ale by uznani artyści pracowali z wrocławskimi muzykami i przekazali im swoje bogate doświadczenie. Nie inaczej będzie i tym, razem, Wrocławska Orkiestra Barokowa zagra bowiem pod kierownictwem dwóch specjalistów od muzyki Antonia Vivaldiego – skrzypka Giuliana Carmignoli oraz dyrygenta Rinalda Alessandriniego.

Akademia Vivaldiowska w NFM

Akademia Vivaldiowska w NFM

Koncert / Klasyczna
Termin od 1 marca 2018 do 4 marca 2018

Miejsce Narodowe Forum Muzyki (NFM) Wrocław

Zobacz

Skrzypek wzorcowy

Na co warto się wybrać? Z pewnością polować na bilety (na razie ich nie ma, ale przed koncertem mogą się jeszcze pojawić) na koncert z udziałem Giuliano Carmignoli (1 marca w NFM), bo można spodziewać się skrzypka wyjątkowego (w przeszłości studiował w klasie m.in. Henryka Szerynga), który pracował w swojej karierze ze wszystkimi liczącymi się formacjami muzyki dawnej, a jego nagrania muzyki Antonia Vivaldiego (zwłaszcza z Venice Baroque Orchestra) uważane są dla wielu fanów za wzorcowe. 

Olimpijska opera

Są jeszcze bilety na „Olimpiadę”, operę Antonia Vivaldiego, ciekawą muzycznie i pod względem libretta nawet dla kogoś, kto nie żywi ciepłych uczuć w stosunku do zawikłanych treści barokowych dzieł. Pod batutą Rinalda Alessandriniego 4 marca zagra Wrocławska Orkiestra Barokowa i zaśpiewają zaproszeni soliści. Opery bardziej posłuchamy niż zobaczymy (to wersja koncertowa), ale i tak warto.Zgłoś uwagę