Dwie akademie piłkarskie z Wrocławia zagrają w MicoCup 2019

Tylko 10 najlepszych akademii piłkarskich z całej Polski zmierzy się we wrześniowym turnieju głównym MicoCup 2019 w Brzegu Dolnym. Wśród uczestników nie zabraknie wrocławskich przedstawicieli. Renomowana Akademia Piłkarska Śląska Wrocław otrzymała zaproszenie do udziału w rozgrywkach, z kolei FC Wrocław Academy wywalczył awans, grając w turnieju kwalifikacyjnym.


Ogólnopolski turniej piłkarski MicoCup to coroczna impreza organizowana w Brzegu Dolnym, gdzie o zwycięstwo walczą najlepsze akademie z całej Polski. Aktualnie tytułu broni drużyna Zagłębia Lubin, jednak ich plany z pewnością będą chcieli pokrzyżować wrocławscy przedstawiciele - drużyna Śląska Wrocław oraz FC Wrocław Academy. Ci drudzy, awans do ścisłej czołówki wywalczyli w niedawno zakończonych kwalifikacjach, gdzie okazali się gorsi wyłącznie od Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań.

– Gratulujemy zwycięzcom i jednocześnie dziękujemy pozostałym drużynom, które dzielnie walczyły o wygraną – podsumowuje kwalifikacje Robert Woźniak, prezes firmy Micoled, współorganizatora MicoCup. – Każda drużyna zagrała 7 meczów na wysokim poziomie. Na awansie zależało wszystkim, co widać było na murawie, ale system gry każdy z każdym dał odpowiedź, kto najbardziej zasłużył na awans.

W turnieju głównym zagrają: AP Reissa Poznań, FC Wrocław Academy, drużyny z Big Six oraz AP Brzeg Dolny i Śląsk Wrocław SA. Drużyny z wielkiej szóstki to Akademie: Pogoni Szczecin, Lecha Poznań, Legii Warszawa, Lechii Gdańsk, Jagiellonii Białystok i Zagłębia Lubin.

Najlepsze akademie piłkarskie w kraju zagrają w MicoCup 2019 w dniach 21-22 września na Stadionie Miejskim w Brzegu Dolnym. Ambasadorem turnieju po raz kolejny jest polski bramkarz Jakub Słowik. MicoCup to turniej kategorii U-13.

– Już turniej kwalifikacyjny pokazał, że we wrześniu walka o tytuł będzie emocjonująca – zapowiada były bramkarz Śląska Wrocław, obecnie zawodnik japońskiego Vegalta Sendai. – W MicoCup biorą udział najlepsze szkółki piłkarskie z całej Polski, co gwarantuje wysoki poziom sportowy. Młodzież cieszy się grą i daje z siebie wszystko. Turniej kwalifikacyjny oglądało wiele osób. Mamy nadzieję, że kibice nie zawiodą także we wrześniu – zachęca Jakub Słowik.

Tabela turnieju kwalifikacyjnego – MicoCup 2019

  • AP REISSA Poznań 18 (awans)  
  • FC Wrocław Academy 16 (awans)
  • Łużyce Lubań 14     
  • Odra Opole 13
  • UKS Kiełczów 9       
  • Parasol Wrocław  8       
  • AP II Brzeg Dolny 1       
  • GAP Borów 1


Zgłoś uwagę