Akademia Piłkarska Śląska ma nowego dyrektora

Leszek Dulat, który do tej pory pełnił funkcję koordynatora Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław, został jej dyrektorem.

  • fot. Śląsk Wrocław

    fot. Śląsk Wrocław


- Chcemy kontynuować rozpoczęte projekty, a także wprowadzać nowe rozwiązania, podnoszące jakość szkolenia w naszej akademii. W związku z tym podjęliśmy decyzję dotyczącą reorganizacji działu sportowego. Powiększony został zakres obowiązków Leszka Dulata, który będzie pełnił teraz funkcję dyrektora akademii – zaznacza Wojciech Bochnak, wiceprezes Śląska Wrocław.

Doświadczony trener i członek Wydziału Szkolenia

Dotychczasowy koordynator Akademii pracował z nią od lipca 2019 roku, a wcześniej był związany z Miedzią Legnica, gdzie pełnił funkcję trenera grup juniorskich oraz również koordynatora i dyrektora akademii piłkarskiej. Dulat jest jednocześnie prezesem i jednym z założycieli Dolnośląskiego Stowarzyszenia Trenerów Piłki Nożnej, a w karierze trenerskiej pracował m.in. w Ślęzie Wrocław czy Karkonoszach Jelenia Góra. Nowy dyrektor posiada też trenerskie licencje UEFA A oraz UEFA A ELITE YOUTH i jest Trenerem-Edukatorem PZPN i członkiem Wydziału Szkolenia Dolnośląskiego ZPN.

Na stanowisku dyrektora Akademii Śląska niejako zastąpił Tadeusza Pawłowskiego. Po tym, jak Pawłowski z powodów rodzinnych zrezygnował z pełnionej funkcji, przez pewien czas pozostawał wakat.

Rozwój zawodników w projekcie "Future Team"

- W ostatnich miesiącach przyjęliśmy założenia, które mają wyznaczać kierunki naszej wspólnej pracy. Kluczową rolę niezmiennie odgrywa połączenie treningów piłkarskich z edukacją szkolną, ale bardzo istotny jest również dla nas indywidualny rozwój zawodników prowadzony w ramach projektu „Future Team”. Od niedawna w akademii korzystamy również z profesjonalnych analiz statystycznych i szkoleniowych. Mamy przekonanie, że dalszy rozwój możliwy jest tylko dzięki konsekwentnej, codziennej pracy - komentuje nowy dyrektor Akademii.Zgłoś uwagę