Aglomeracja Wrocławska: Kongres East Meet West dla eksporterów

Przedstawiciele ponad 30 dużych sieci handlowych m.in. z Hiszpanii, Francji, Rosji, Węgier, Chorwacji, Polski i Rumunii oraz blisko 150 polskich producentów sektora spożywczego, farmaceutycznego, kosmetycznego i chemicznego spotkało się na Kongresie East Meet West, który rozpoczął się właśnie w Hotelu Topacz pod Wrocławiem. 

  • Kongres East Meet West

    Uczestnicy Kongresu East Meet West, źródło:organizatorzy


– To największe tego typu wydarzenie w Polce, pierwsze tak znaczące w tej części Europy dedykowane polskim producentom - mówi Mariusz Sinior, szef Dolnośląskiego Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera spółki DAWG, która jest partnerem wydarzenia. – Nasi przedsiębiorcy wezmą udział w bezpośrednich rozmowach handlowych z przedstawicielami sieci sklepów, którzy na ogromną skalę chcę pozyskiwać towary od naszych producentów.

Uczestnicy spotkania mogą posłuchać również licznych wykładów m.in. o wsparciu eksporterów i importerów na rynkach międzynarodowych, wymogach prawnych dotyczących bezpieczeństwa produktów spożywczych dla eksporterów na rynnach Unii Celnej i Ukrainy, procedurach tworzenia korzystnej współpracy między siecią a dostawcą, dostosowaniu brandingu do potrzeb lokalnych rynków eksportowych, czy też o zarządzaniu ryzykiem finansowym przy międzynarodowych transakcjach handlowych. Kongres East Meet West potrwa do 16 czerwca 2016 r.Zgłoś uwagę