Afrykarium wśród TOP 10 Inwestycji w Polsce

Wrocławskie Afrykarium znalazło się w gronie 10 najlepszych inwestycji w Polsce. Nowa atrakcja zoo zachwyciła kapitułę konkursową i internautów dzięki czemu została nagrodzona w konkursie TOP 10 Inwestycji Komunalnych 2015 organizowanym przez portalsamorządowy.pl  

  • fot. PTWP


Nagrodę w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odebrał Radosław Ratajszczak, prezes wrocławskiego zoo. To już czwarta edycja konkursu TOP 10 Inwestycji Komunalnych. Cel imprezy to wyróżnienie najlepszych polskich realizacji samorządowych.
Afrykarium zostało wybrane z setek nadesłanych przez gminy i miasta propozycji. W głosowaniu oddano blisko 50 tysięcy głosów.
- Premiujemy inwestycje innowacyjne i nieprzeciętne, które są inne, wyróżniające się – tłumaczy Rafał Kerger, redaktor naczelny portalusamorządowego.pl. - Wrocławskie Afrykarium to nowoczesny obiekt turystyczny promujący ekologię i wiedzę o zwierzętach lądów, rzek, mórz i oceanów, prezentujący egzotyczny dla nas Europejczyków kontynent – Afrykę. Na innowacyjny charakter obiektu składają się m.in.: unikalna w skali światowej koncepcja prezentacji biotopów wodnych i okołowodnych Afryki; technologia podtrzymania życia oraz wyjątkowa konstrukcja obiektu. Wartość inwestycji to 220 mln zł.
Poza Wrocławiem w finałowej dziesiątce konkursu znalazły się m.in. inwestycje w źródła odnawialne na terenie gminy Mszana Dolna, czy całoroczne centrum rekreacyjne w Olsztynie.

Opis budowy Afrykarium Wrocław (doc)Zgłoś uwagę