Adrianna Wysocka zadebiutowała w Orlen Lidze

Kolejna młoda Impelka zaliczyła debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej. Tym razem, w meczu 4. kolejki Orlen Ligi, na parkiecie pojawiła się rozgrywająca – Adrianna Wysocka.

  • Adrianna Wysocka - fot: Impel


Impel Wrocław od wielu lat kontynuuje ideę budowy zespołu, w którym obok doświadczonych zawodniczek znajdują się te młodsze. Klub daje im w ten sposób szanse na doskonalenie swojego warsztatu siatkarskiego i pozwala na łatwiejszy przeskok z grup młodzieżowych do seniorskiej siatkówki.  W tym sezonie do grona najmłodszych Impelek zaliczyć można Barbarę Cembrzyńską, Magdę Stasiak i Adriannę Wysocką.

Młode zawodniczki do gry wprowadzane są stopniowo. W inauguracyjnym spotkaniu na parkiecie zobaczyć można było Barbarę Cembrzyńską, a kwestią kilku najbliższych meczów jest debiut innej wychowanki wrocławskiego klubu – Magdy Stasiak. W Toruniu po raz pierwszy na parkiecie Orlen Ligi pojawiła się za to Adrianna Wysocka – rozgrywająca ekipy z Dolnego Śląska.

Wysocka pochodzi ze sportowej rodziny – jej rodzice trenowali koszykówkę. Od najmłodszych lat serce młodej zawodniczki biło jednak dla siatkówki. Przygodę z tym sportem rozpoczęła w MKS Świdnica, w drużynie trenera Wojciecha Ząbka. Kolejnym etapem w jej życiu była Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu, gdzie spędziła rok. Chwilę później przyszły pierwsze ważniejsze sukcesy – w barwach KS Pałacu Bydgoszcz zdobyła wicemistrzostwo Polski w kategorii juniorek oraz brązowy medal mistrzostw Polski w kategorii kadetek. Rok później na szyi młodej zawodniczki zawisł złoty medal za zdobycie mistrzostwa Polski juniorek – tym razem w barwach drużyny z Legionowa.

Teraz przyszedł czas na powrót na Dolny Śląsk i grę dla Impela Wrocław. Rozgrywająca reprezentuje nie tylko seniorską drużynę, ale i zespół występujący w Młodej Lidze Kobiet. W niedzielnym meczu z Giacomini Budowlanymi Toruń przyszedł czas na debiut w Orlen Lidze.

Na parkiecie pojawiałam się już w meczach sparingowych oraz w przedsezonowych turniejach, jednak to zupełnie inna kategoria spotkań. Cieszę się, że miałam szasnę debiutu w Orlen Lidze – to są emocje, o których ciężko będzie zapomnieć. Dla mnie, młodej zawodniczki, znaczy to bardzo wiele – to początek mojej przygody z siatkówką na tym poziomie i dziękuję trenerom za zaufanie, jakim mnie obdarzyli – mówiła po meczu Adrianna Wysocka, rozgrywająca Impel Wrocław.

Najbliższy mecz Impelki rozegrają w Sopocie, gdzie w niedzielę, 13 listopada, zagrają z miejscowym Atomem Treflem (początek spotkania o 14:45). Do Orbity wrocławianki powrócą 21 listopada. O 18:00 zmierzą się z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza.  

Zgłoś uwagę