Wrocławska rodzina przebiegła TCS New York City Marathon

Wrocławski niewidomy biegacz, a prywatnie dyrygent chóralny i krytyk muzyczny, po raz drugi w swojej karierze ukończył słynny nowojorski maraton. Tym razem w charakterze przewodników pobiegli jego żona Małgorzata, syn Adam i Amerykanin Travis Trampe z Kolorado. Zajęli wspólnie 4444. miejsce z czasem 3:29:43 i znaleźli się w gronie 49 595 ludzi, którzy dobiegli do mety i w grupie 291 Polaków, którzy ukończyli bieg (wśród nich olimpijczyk Robert Korzeniowski).  

  • adam rajczyba maraton nowojorski

    Travis Trampe, Adam Rajczyba, Małgorzata Rajczyba i Adam Rajczyba Junior na maratonie nowojorskim

  • adam rajczyba maraton

    Rodzina Rajczybów biegnie TCS New York City Marathon

  • rajczyba maraton

    Po ukończeniu maratonu z pamiątkowymi medalami


Dla Adama Rajczyby bieganie stało się od kilku lat jedną z największych życiowych pasji. Przebiegł już najważniejsze polskie maratony, maraton w Berlinie, Jerozolimie i Nowym Jorku. W planach jest wciąż maraton w Bostonie, nastarszy ze wszystkich i najbardziej prestiżowy, bo o kwalifikacji decydują czasy uzyskane w prestiżowych światowych biegach. 

W Nowym Jorku biegł po raz drugi. Ostatnim razem, w listopadzie 2014 roku, towarzyszył mu syn Adam Junior i dwaj amerykańscy przewodnicy (tak stanowią przepisy dla osób niewidomych). Wtedy zajęli 2099 miejsce. O tym, jak biegnie się TCS New York City Marathon, przeczytacie tutaj. Tym razem do Nowego Jorku Adam Rajczyba poleciał z całą rodziną, a na trasie 5 listopada zabezpieczali go żona Małgorzata Rajczyba, znakomita wrocławska triathlonistka (z wykształcenia muzyk), i syn Adam Junior, a także Amerykanin Travis Trampe. Wspólnie osiągnęli wynik 3:29:43 i miejsce 4444., w tym Adam Rajczyba był 336. w swojej kategorii wiekowej.

Małgorzata Rajczyba, Adam Rajczyba Junior i Adam Rajczyba biegną TCS New York City Marathon

TCS New York City Marathon odbywa się od 1970 roku, uczestnicy startują dziś z mostu Verrazano-Narrows na Staten Island, a kończą maraton w Central Parku, gdzie każdy odbiera pamiątkowy medal. Wyszczególniono na nim nazwy wszystkich pięciu dzielnic, przez które biegną uczestnicy – Staten Island, Queens, Bronx, Brooklyn, Manhattan oraz symbol maratoński ze Statuą Wolności. 

Zgłoś uwagę