Do teatru w wakacje [Ad Spectatores, Komedia, Improkracja]

Zwykle w wakacje narzekamy, że nieczynne są duże, repertuarowe teatry. Lato można jednak wykorzystać, by wybrać się do mniejszych, niezależnych teatrów, które w wakacje nie robią sobie długich urlopów. We Wrocławiu na widzów czekają aktorzy z Ad Spectatores, z Teatru Komedia, a na aktorskie improwizacje zaprasza Improkracja.

 • Ad Spectatores "Camilla"

 • Ad Spectatores "Noc Walpurgi"

  Ad Spectatores "Noc Walpurgi"

 • Ad Spectatores "Noc Walpurgi"

  Ad Spectatores "Noc Walpurgi"

 • Ad Spectatores "Obcy z Mons"

  Ad Spectatores "Obcy z Mons"

 • Ad Spectatores "Rok Diabła"

  Ad Spectatores "Rok Diabła"


Teatr Ad Spectatores gra przez cały sierpień. Ma w repertuarze aż siedem tytułów, w tym jedno premierowe. Spektakle odbywają się w Browarze Mieszczańskim, w Klubogalerii Neon Side, w Muzeum Narodowym i w pubie Skrzypek na dachu.

U Spectatorsów będzie mrocznie, z dreszczykiem, ale także z humorem. „Noc Walpurgi” to opowieść o wydarzeniach, które rozegrały się w pewną grudniową noc 1916 roku w Petersburgu. Wtedy to zamordowany został przez spiskowców Rasputin, ulubieniec carycy. Co naprawdę wydarzyło się nocy grudniowej przy Nabrzeżu Mojki 92, dowiecie się, wybierając się do teatru. (Browar Mieszczański, 13, 14 sierpnia, godz. 20.00)

Wydarzenia na go.wroclaw.pl

Noc Walpurgi w Teatrze Ad Spectatores

Noc Walpurgi w Teatrze Ad Spectatores

Spektakl
Termin od 13 sierpnia 2015 do 14 sierpnia 2015

Miejsce Teatr Ad Spectatores - Scena w Browarze Mieszczańskim

Zobacz

Kolejny sierpniowy spektakl to „Zabójstwo przy rue Morgue” – adaptacja jednego z pierwszych opowiadań kryminalnych, napisanego przez Edgara Allana Poe. W dzielnicy Saint-Rouch w Paryżu w zagadkowych okolicznościach zostaje brutalnie zamordowana staruszka wraz z córką, rzecz w tym, że mieszkanie przy rue Morgue było zamknięte od wewnątrz… (Browar Mieszczański, 15, 16 sierpnia, godz. 20.00).

Wyłącznie dla dorosłych

„Peepshow” – spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych Teatr Ad Spectatores gra 19 i 26 sierpnia w Klubogalerii Neon Side (godz. 20 i godz. 21.15, ul. Ruska 46 C). Gdzieś w centrum miasta, w jednym z budynków, znajduje się dwadzieścia małych pokoi. W każdym krzesło, kosz na śmieci i dwa ręczniki toaletowe. W jednej ze ścian wykuto niewielką dziurkę. Przyłóż do niej oko, a to co zobaczysz może cię zaskoczyć.

„Camillę” zobaczyć można w Browarze Mieszczańskim 20 i 27 sierpnia o godz. 20.00. Carmilla jest bohaterką opowiadania Josepha Sheridana Le Fanu opublikowanego w 1872 roku, które jest jednym z najbardziej znanych utworów wampirycznych. Kiedy na prośbę Laury do zamku Karlstein przyjeżdża młoda dziewczyna Carmilla, gospodarze nie podejrzewają, czym ta wizyta się skończy. Jedno jest pewne; po przyjeździe Carmilli w rodzinnej posiadłości zaczęły się dziać rzeczy dziwne. Zgony młodych kobiet czy tajemnicze postaci przechadzające się nad ranem to tylko niektóre z nich.

W Muzeum Narodowym grany jest „Rok Diabła” (21, 22, 23 sierpnia, godz. 20.00). Przeniesiemy się do roku 2014, na chwilę przed zamachem w Sarajewie i wybuchem Wielkiej Wojny, gdy działy się rzeczy dziwne i zwyczajne. Wszystkie wydarzenia znajdą swój koniec w niemieckim Breslau.

Premierowo: żołnierze i anioły

Ad Spectatores planują premierę spektaklu „Człowiek z Mons” (28, 29, 30 sierpnia godz. 20.00, Browar Mieszczański). Będzie to opowieść o tym, co zdarzyło się 23 sierpnia 1914 w miasteczku Mons, kiedy to nieliczne oddziały wojsk brytyjskich starły się z wielokrotnie silniejszą armią niemiecką. Gdy klęska wojsk brytyjskich zdawała się przesądzona, żołnierze wezwali na pomoc łuczników Świętego Jerzego. Zastępy aniołów ostrzelały z niebios pozycje niemieckie gradem strzał, zmieniając przebieg bitwy.

Wydarzenia na go.wroclaw.pl
Obcy z Mons w Teatrze Ad Spectatores

Obcy z Mons w Teatrze Ad Spectatores

Inne / Spektakl
Termin od 28 sierpnia 2015 do 30 sierpnia 2015

Miejsce Teatr Ad Spectatores - Scena w Browarze Mieszczańskim

Zobacz

W sierpniu można także wybrać się na „9 rekonstrukcja” (4, 10, 11, 17, 18, 24, 25, 31 sierpnia, 1 września, Pub Skrzypek na dachu) Spektakl każdorazowo może obejrzeć tylko dziewięciu widzów. Przedstawienie jest zapisem policyjnych oględzin miejsca zbrodni. Fabularny schemat oparty jest na regułach śledczych stosowanych przy analizowaniu miejsca zdarzenia. Postępowanie jest prowadzone w naturalnych warunkach.

Komediowo w  Teatrze Komedia

Na dobrą zabawę zaprasza widzów Teatr Komedia. W repertuarze w sierpniowe weekendy zagościły komediowe przeboje. „Kolacja dla głupca” (14 i 15 sierpnia. godz. 20). Spektakl, w którym grupa panów w średnim wieku z tzw. towarzystwa cyklicznie urządza sobie kolacje, na które zaprasza mniej inteligentnych, ich zdaniem, przedstawicieli naszego społeczeństwa. Kto przyprowadzi najgłupszego-wygrywa. Pewnego dnia jednak sytuacja wymyka się spod kontroli…

Wydarzenia na go.wroclaw.pl

Kolacja dla głupca

Kolacja dla głupca

Komedia
Termin od 14 sierpnia 2015 do 15 sierpnia 2015

Miejsce Wrocławski Teatr Komedia - Duża Scena

Zobacz

W repertuarze także „Psychoteria, czyli sex w życiu człowieka” (16 sierpnia godz. 20.00), przezabawny wykład psychologa klinicznego, który prezentuje swoją teorię na przykładzie przypadkowo wybranego z sali pacjenta. Stosując wypracowane przez siebie metody próbuje go zmusić do zwierzeń. Zobaczymy też „Z twoją córka? Nigdy” (22 i 23 sierpnia, godz. 20.00) – komedia pomyłek, w której dwie zaprzyjaźnione od lat pary małżeńskie starają się zapobiec nieuniknionemu kryzysowi wieku średniego. Na spektakl „Trzy razy łóżko” nie ma już biletów. Teatr Komedia gra na scenie Wrocławskiego Teatru Lalek.

Improwizacja

We Wrocławiu nawet działa jeden z najstarszych teatrów improv w Polsce, czyli Improkracja. Ich przedstawienia odbywają się w każdy wtorek w klubie Sanatorium Kultury.

Zgłoś uwagę