Ostatnia szansa na abonamenty parkingowe w niższej cenie

ZDiUM przypomina, że jeszcze tylko do końca lutego istnieje możliwość zakupu abonamentów parkingowych na marzec 2021 r. zgodnie z obowiązującym taryfikatorem. 1 marca ulegnie on zmianie.

  • Zdjęcie ilustracyjne / archiwum redakcja Wroclaw.pl

    Zdjęcie ilustracyjne / archiwum redakcja Wroclaw.pl


Do końca lutego abonament na strefy/obszary B i C będzie można kupić taniej, bo według cen wynikających ze stawek obowiązujących do 28 lutego, czyli:

  • 320 zł za abonament PI – wydawany na numer rejestracyjny ważny na strefę B i C (400 zł za obszar B wg nowej taryfy opłat),
  • 160 zł za abonament P – wydawany na numer rejestracyjny ważny na strefę C (200 zł za obszar C wg nowej taryfy opłat),
  • 10 zł za abonament E – wydawany na pojazd niskoemisyjny (hybryda, napęd elektryczny, gaz).

Czytaj także: Zmiany w opłatach za parkowanie w 2021 roku

Zmiany od marca

Marzec będzie miesiącem przechodnim, kiedy ważne będą abonamenty wydane na aktualnym wzorze z datą ważności do 31 marca i jednocześnie będą już funkcjonowały abonamenty wydawane (od dnia 1 marca) wg nowego wzoru i taryfikatora.

– Takie rozwiązanie umożliwi wszystkim zainteresowanym zakup abonamentów według nowego wzoru i taryfikatora na kwiecień oraz kolejne miesiące bieżącego roku, bez tłoku i kolejek, gdyż operacje te będzie można rozłożyć na cały miesiąc – informuje Ewa Mazur ze ZDiUM.

Taryfikator opłat od 1 marca nie ulega zmianie w przypadku „abonamentów I” dla mieszkańca strefy oraz „abonamentów N” dla osoby niepełnosprawnej pracującej w danej strefie.

1 marca zmianie ulega taryfikator opłat dla abonamentów wydawanych na numer rejestracyjny pojazdu dla stref/obszarów B i C oraz dla pojazdów niskoemisyjnych w przypadku strefy A.

Nowy taryfikator opłat jest dostępny tutaj.

Jak kupić abonament

Jednocześnie Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta przypomina, że wszystkie formalności związane z zakupem abonamentów realizowane są w BOI ZDiUM, które jest czynne:

  • w pon., wt., czw., pt.: w godz. 8.30-14.00,
  • w środy: w godz. 8.30-17.00.

Kasa jest nieczynna do odwołania z uwagi na gotówkowy obrót transakcji. Zakup osobisty abonamentów wymaga dokonania przedpłaty na rachunek: PKO BP SA 81 1020 5226 0000 6402 0416 7193 przed wizytą w biurze obsługi. W momencie odbioru abonamentu opłata musi być zaksięgowana (w zależności od banku trwa to do 2 dni).

Potwierdzenie zaksięgowania można uzyskać pod tel. 71 376 08 28.
Przerwa techniczna w wydawaniu abonamentów (dezynfekcja) obowiązuje w godzinach 12.00-12.20.

Abonamenty można również nabywać za pośrednictwem e-sklepu.Zgłoś uwagę