AB reaktywuje legendarnego Optimusa i dostaje nagrodę

Plan firmy doceniony na targach w Monako

  • Siedziba główna wrocławskiej spółki AB

    Siedziba główna wrocławskiej spółki AB


Przedsięwzięciem, które zostało zgłoszone do tegorocznego konkursu przez AB S.A. i spotkało się z uznaniem jury, był relaunch marki Optimus. Projekty były oceniane pod kątem kreatywności, innowacyjności oraz wpływu na firmę i rynek. Projekt wrocławskiej spółki został uhonorowany w kategorii EMEA Distributor Initiative of the Year.

Optimus Sp. z o.o. to sieć franczyzowa dla małych i średnich integratorów IT, która umożliwia im zwiększenie udziałów w rynku przetargów oraz projektów informatycznych w takich sektorach jak administracja publiczna, edukacja, a także przedsiębiorstwa prywatne. Uczestnicy sieci mogą otrzymać m.in. korzystne pożyczki na realizację projektów informatycznych oraz leasing całości, specjalne warunki handlowe i ubezpieczeniowe, usługi logistyczne czy dedykowane szkolenia. Optimus zapewnia nie tylko wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie najlepszych polskich specjalistów na rynku IT, ale także produkty przeznaczone dla profesjonalistów – komputery, stacje robocze oraz serwery.

- Nagroda EMEA Distributor Initiative of the Year to dla nas ogromne wyróżnienie - mówi Andrzej Przybyło, Prezes Zarządu AB S.A. - Stanowi również potwierdzenie, że relaunch marki Optimus został doceniony również poza granicami Polski. Obecnie, po pół roku działalności, Optimus może pochwalić się 27 partnerami, dla których przynależność do sieci franczyzowej oznacza podniesienie standardu usług na rynku lokalnym i większe możliwości biznesowe. Stale powiększa się również oferta sprzętu sygnowanego logiem Optimus. Jedną z ostatnich nowości są specjalistyczne stacje robocze przeznaczone dla placówek służby zdrowia.

Grupa AB to największy dystrybutorów IT i elektroniki użytkowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Notowana na warszawskiej GPW spółka prowadzi działalność w Polsce, Czechach i na Słowacji sprzedając produkty największych światowych producentów nowoczesnych technologii ponad 15 tys. partnerów handlowych. Grupa AB prowadzi również dystrybucję elektroniki użytkowej i produktów związanych z telefonią komórkową.

Optimus Sp. z o.o. należy do Grupy AB od 2013 roku. Pod marką Optimus powstała sieć franczyzowa dla małych i średnich integratorów IT. Optimus zapewnia partnerom finansowe, organizacyjne i marketingowe wsparcie na rynku przetargów oraz projektów informatycznych. Ponadto, Optimus produkuje pod marką własną m.in. serwery oraz komputery osobiste i przemysłowe.

Katarzyna KunkaZgłoś uwagę